Děti tráví léto na příměstském táboře

Alla Želinská 2015-07-23 10:55:00

Podbořany – Dům děti a mládeže v Podbořanech nabízí zábavný a poučný program každý všední den pro kluky a holky, kteří zůstali o prázdninách ve městě.  Navíc od 20. července se rozeběhly týdenní příměstské tábory, celkem budou tři.

Skupinka dětí, jako například i kluci na snímku, dochází do DDM každý všední den už v osm hodin ráno, aby si užili hry a soutěže venku, dokud ještě nepálí slunce, pak se přemístí dovnitř budovy, kde hrají počítačové a společenské hry. V pátek to byl nejprve kvíz na zahradě domu dětí, kde chlapci luštili záludné otázky, např. zda je užitečné slunéčko sedmitečné a zda musí mít vždy nutně sedm teček. Od pondělí už se účastní družebního tábora.
Právě příměstský družební tábor se koná v těchto dnech jako první. Je pro místní a německé děti z družebního města Podbořan – Edorfu. Družební tábor dům dětí pořádá ve spoluprácí s Městským úřadem v Podbořanech a ZŠ T. G. Masaryka již několik let. Tábor s každodenním programem od 8 do 17 hodin je pro děti zdarma. Děti se na něj vždy moc těší. Už dopředu se kapacita rychle naplnila a bylo přihlášeno 35 dětí. Přes dvě desítky dětí z Německa jsou ubytovány kousíček od DDM, v domově mládeže SOŠ Podbořany. Hned v pondělí mladí táborníci spolu s vedoucími navštívili místní hasiče, podbořanskou radnici, kde je přivítali zástupci města, a nakonec koupaliště, tolik vítané v těchto horkých dnech. V úterý vyrazili na Chmelištnou za koňmi, ve středu do zábavného areálu Fantasy Golf v Plasech a zase na koupaliště. Dnes, ve čtvrtek, účastníci tábora mají v plánu výlet do vědeckého centra Techmánie v Plzni. Zítra je čas loučení -bude  táborák s opékáním špekáčků, táborová pouť, soutěže, vyhodnocení.
Už v pondělí 27. července začne další ze dvou týdenních příměstských táborů, teď už jen pro místní děti s každodenním programem od 8 do 16 hodin.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video