V Balkové chtějí obnovit tábor pro migranty: Je to jen pět kilometrů od Lubence, starosta z toho nadšen není

Alla Želinská 2015-07-23 11:01:00

Podbořansko – V objektu v Balkové na severním Plzeňsku nedaleko Lubence bude opět umístěn tábor pro uprchlíky. K tomuto účelu už bývalá škola v přírodě dříve sloužila, pak v ní bylo výcvikové středisko policie.

Balková leží na rozhraní tří krajů a jen asi čtyři až pět kilometrů od Lubence a Blatna. O obnovení tábora rozhodla vláda kvůli stoupajícímu počtu cizinců, kteří v ČR v po-sledních měsících nelegálně přibývají. Ministerstvo vnitra očekává, že v příštím roce do Česka přijde 5000 až 7000 nelegálních migrantů. Letos jich má být kolem 3500.
Vláda proto schválila otevření nových detenčních zařízení pro běžence v obcích Vyšní Lhoty v Moravskoslezském kraji a v Balkové, která spadá do okresu Plzeň – sever.
V Balkové by mělo vzniknout 210 míst určených pro ilegální migranty. Tábor má plnit roli tzv. detenčního zařízení – krátkodobého zadržení a umístění migrantů, kteří k nám přišli nelegálně. Po pár dnech vyřizování procedur mají být vráceni zpět do země, odkud k nám přišli. V Balkové tedy nebudou žít cizinci trvale či dlouhodobě, nic-méně budou se tam střídat stále noví a noví lidé. Tábor v Balkové bude střežen a zadržení migranti budou odděleni od společnosti.
V Balkové už středisko pro migranty bylo, šlo o záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl. Vzniklo tam v roce 1998 v bývalém objektu střední policejní školy, který předtím sloužil jako škola v přírodě. Mělo kapacitu kolem 300 osob. V roce 2006 byl areál přeměněn na policejní školící středisko. K tomu sloužil až dosud.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video