Uprchlíci do bývalé věznice v Drahonicích? Je to možné!

Lucie Steklá 2015-08-09 08:27:00

Okres Louny – ministerstvo vnitra v posledních dnech rozšiřuje kapacity detenčních zařízení nadzemí republiky. V okrese Louny žádné zařízení být nemělo. Jako rezervní kapacita pro tyto účely se ale nabízí areál bývalé věznice v Drahonicích u Lubence.

„Areál v Drahonicích je rezervní kapacitou a o jeho otevření zatím nebylo rozhodnuto,“ sdělila na dotaz Lounského Pressu Hana Malá z odboru tisku Ministerstva vnitra České republiky. Podle vyjádření starosty Lubence, ale otevření ubytovacího zařízení odporuje územnímu plánu obce. „Vznik utečeneckého tábora je v rozporu s územním plánem obce, který nepřipouští vznik ubytoven. S provozem věznice bychom souhlasili, měli jsme s vězni dobré zkušenosti, ale utečenecký tábor si tu nepřejeme,“ řekl Jiří Chaloupecký, starosta obce Lubenec.
Ministerstvo vnitra jakožto rezort, který odpovídá za fungování migračního systému, rozhodlo kvůli rostoucímu množství zadržených nelegálních migrantů o rozšíření kapacit tzv. detenčních zařízení. Ve středu 5. srpna o tom informoval 1. náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Jiří Nováček spolu s ředitelem služby cizinecké policie plk. Milanem Majerem. O chystaných krocích byli s předstihem informování také zástupci místních samospráv. „Vzhledem k aktuální situaci s nelegální migrací v Česku i v zahraničí je pravděpodobné, že počty nelegálních migrantů budou i nadále růst. Rozšíření kapacit umožní jejich řádné zajištění. Množství zadržených nelegálních migrantů na našem území od července stále roste. Kapacity detenčních zařízení Ministerstva vnitra jsou na svém limitu,! uvedla Lucie Nováková, ředitelka odboru tisku MV. Proto krizový štáb rozhodl o zvýšení kapacit v Bělé-Jezové, Vyšní Lhoty a v Bělé-Jezové výstavba kontejnerových míst. Ministerstvo vnitra také pro potenciální rezervní potřeby připraví objekt v Drahonicích zapůjčený Ministerstvem spravedlnosti. To samé platí i u objektu Balková s možnou kapacitou 220 míst. O případném otevření těchto objektů se rozhodne podle aktuální potřeby. „Vězeňská služba ČR se aktuálně k této věci nebude vyjadřovat,“ řekla k záměru Hana Löffelmannová, tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video