Změny na poslední chvíli: místo ohňostroje laser, loutkáři zahrají před divadlem

Lucie Steklá 2015-08-14 09:30:00

Louny – program 12. ročníku Letního lounského vábení doznal před akcí již několika změn programu. V souvislosti s dlouhotrvajícími tropickými teplotami a suchem byli pořadatelé nuceni zrušit ohňostroj a vypouštění lampiónů. Z důvodu havárie nebude přístupné loutkové divadlo, z důvodu nemoci se ruší sobotní odpolední představení ve Vrchlického divadle v Lounech. 

„V pátek jsme informovali o zrušení části programu. Z důvodu velkého sucha a nebezpečí vzniku požáru jsme mimo jiné zrušili populární ohňostroj a jemu předcházející lampionový průvod. Přemýšleli jsme, jak jen návštěvníkům akce nahradit. Rozhodli jsme se proto po poradě a pět minut před dvanáctou jsme zajistili laser show, která bude připravena na místě, kde měl být odpálen ohňostroj,“ uvedl za tým pořadatelů Michal Ovšonka. Náhradní program namísto ohňostroje začíná v sobotu 15. srpna od 21.45 hodin u mostu Veslařů. Laser show bude předcházet lampionový průvod, který tradičně odstartuje ve 21.15 hod. z Mírového náměstí, povede Korunní uličkou, Táboritskou ulicí, ul. Na Valích, Žižkovou ulicí až k mostu Veslařů, kde bude připraven tento světelný zážitek.
Na základě nařízení Ústeckého kraje, které vešlo v planost 7. srpna, byl v rámci LLV zrušen následující program: Sobota 15. srpna – lampionový průvod, neděle 16. srpna – vypouštění nebeských luceren v parku T. G. M. – Kamenný les, – vypouštění nebeských luceren na Mělcích.
Již v závěru minulého týdnu organizátoři informovali, že z důvodu havárie vodovodu zůstane po dobu letních slavností uzavřeno Stálé loutkové divadlo v Lounech. Z programu bude vypuštěna prohlídka loutkového divadla. O pohádku ovšem zájemci nepřijdou. Členové souboru ji odehrají před divadlem a to v sobotu od 16 hodin. Přijďte a podpořte divadlo.
Poslední informací o změně programu je zrušení představení LUCERNA (OA a SOŠ gen. F. Fajtla, Louny), které mělo v rámci Letního Lounského vábení proběhnout ve Vrchlického divadle v sobotu 15. srpna od 13 hodin. Sehnat náhradní představení již nebylo v silách organizátorů, i když se o to pokoušeli. Představení KDYŽ BÁSNÍK, TAK PROKLETÝ v podání MHD ZUŠ Louny začne podle plánu, tj. od 15 hodin. Divadlo bude otevřeno od 14.30.
Piano, umístěné na Mírovém náměstí, bude po dobu vábení přesunuto do knihovny, aby se předešlo jeho případnému zničení či znečištění odpadky.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video