Dopisy našich čtenářů: Uprchlík náš soused?

Redakce 2015-08-27 09:52:00

Patrně nejdiskutovanější téma na Podbořansku v posledních týdnech. Petice proti umístění běženců v bývalé drahonické věznici leží na úřadech a valí se Facebookem. Jednoznačně souhlasím s lubeneckými organizátory, že komunikace ministerstva vnitra s občany a samosprávou je pramalá a územní plán se musí dodržovat. Avšak nezapomínejme, že každé generace se válka tak či onak dotkla.

Naši pradědové bojovali se zbraní v ruce s Němci, dědové a rodiče prožívali na vlastní kůži jadernou karibskou krizi a sovětskou okupaci – důsledek studené války. Nezapomínejme, že při těchto dějinných zlomech také Československo „darovalo” Evropě statisíce migrantů. Kdo nám je vyčítal? Trápí někoho, kam je tehdy museli umístit? Dnes světem hýbou občanské války v Sýrii, Libyi nebo Somálsku. Letité konflikty, které vyhnaly miliony obyčejných lidí ze svých domovů, učinily z nich naprosté nuzáky. To je fakt, se kterým se musíme vyrovnat.
Sami máme svých problémů dost! Kladu sám sobě možnou námitku. Strach z neznámého, je přirozenou první reakcí. Ale jako všechny emoce, je jakýkoliv strach od rozumného uvažování velmi vzdálen. S kolika běženci člověk osobně hovořil? Slyšel jejich tragický životní příběh, který je žene až k nám? Já to štěstí měl, ta zkušenost je k nezaplacení. Obdivuji je, popisované situace bych nejspíše nezvládl. Zemřel bych, jako desetitisíce jiných.

Celý dopis si přečtěte v tištěném Regionu Podbořanska

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video