Finanční úřad v Podbořanech zůstává: Kompromisem je jeho otevření na dva dny v týdnu

Alla Želinská 2015-09-10 09:21:00

Podbořany (až) Finanční úřad v Podbořanech bude nabízet služby podnikatelům i dalším občanům nadále i od ledna roku 2016, přestože se uvažovalo o jeho zrušení v tomto městě.  

Stejný osud měl potkat pobočky finančních úřadů v celkem třiadvaceti menších českých městech včetně Podbořan, ale tato sídla, jejich samosprávy i mnoho jejich obyvatel vehementně protestovalo. Proto nakonec bylo rozhodnuto o kompromisu: pobočky finančních úřadů v těchto malých městech zůstanou, ale otevřeny pro veřejnost budou jen dva dny v týdnu.
„Rušení malých finančních úřadů se chystalo už za vlády ODS. Pak jsme se dozvěděli, že se to chystá udělat i ANO 2011. Máme dopis od ministra Babiše asi rok starý, že se finanční úřady rušit nebudou. Pak se rozhodl, že je zruší, pak se zase zalekl tlaku a dopadů na veřejné mínění, takže ustoupil a finanční úřady nám formálně sice nechal, ale ve skutečnosti je zmrzačil. Nicméně alespoň něco, pořád je to lepší výsledek než kompletní zrušení,” uvedl pro náš týdeník Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany.
Podle něj ovšem od 1. září nelze platit na podbořanském finančním úřadě v hotovosti na pokladně. „To považuji za nelidské,“ dodal Martin Gutzer.
Ředitel územního pracoviště Finančního úřadu v Lounech, pod nějž spadá i pobočka v Podbořanech, se k situaci zatím nechtěl vyjádřit s tím, že nemá ještě dostatek informací. „Ke zprávě se zatím pro nedostatek informací nebudu vyjadřovat. Věřím, že do konce tohoto týdne se budu lépe orientovat v situaci kolem rušení či nerušení pracoviště v Podbořanech,” odpověděl Radovan Stroukal na dotaz Regionu Podbořanska.
Hlavním motivem pro zvažované rušení poboček byla snaha státu o úspory. Ušetřilo by se tím prý až sto milionů korun.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video