Mezigenerační setkávání: společné zážitky, povídání, poznávání

Alla Želinská 2015-09-17 10:04:00

Podbořany – Pro zralého člověka znamená setkání s mládím často radost a potěšení, vyvolává vzpomínky na vlastní dětství a uplynulá léta. Pro dítě může být naopak tento moment okamžikem čerpání životních zkušeností, „živé" seznámení se s dobou, o které se už jen vypráví. Obojí popsané je hlavním cílem projektu mezigeneračního setkávání podbořanského Domova pro seniory a základních škol v okolí.

„Dětské" návštěvy v domově mívají často, například vystoupení dětí v rámci zahájení seniorských klání, nebo o svátcích, v tomto případě je ale jejich charakter jiný. „V rámci našeho mezigeneračního setkávání se snažíme o přímý kontakt mezi dětmi a klienty Domova, o společné trávení dopoledne, seznámení dětí s prostředím zdejších „babiček a dědečků," popisuje projekt sociální pracovnice DpS a průvodkyně dětí Zuzana Příhodová.
Zhruba čtyři desítky žáků Základní školy Kryry navštívily minulý čtvrtek Domov pro seniory. Setkání bylo další částí projektu Mezigenerační setkávání. Žáci si prohlédli celý domov a byli překvapeni, co všechno mají senioři k dispozici. Největší ohlas a zážitek ovšem vzbudilo předvedení místnosti, kde se provádí Snoezelen terapie. Děti i jejich učitelky se zatajeným dechem sledovaly a nechaly na sebe působit senzorické pomůcky, vůně a zvuky v této místnosti (snímek nahoře).
V keramické dílně žáci mohli obdivovat rukodělnou práci klientek (snímek dole). Po prohlídce domova se děti rozběhly po zahradě, kde pro ně byly připraveny různé dovednostní hry. Dopolední program ukončilo společné opékání buřtů na zahradě domova.
Na rozloučenou dostaly děti pozornost jako vzpomínku na návštěvu u „babiček a dědečků“. Další společné setkání na oplátku proběhne na Schillerově rozhledně v Kryrech.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video