Dana Drábová navštíví Lubenec

Alla Želinská 2015-09-24 10:17:00

Lubenec – Ředitelka Ústavu pro jadernou bezpečnost vyhověla žádosti spolku SOS Lubenec a 7. listopadu navštíví první nezávislou konferenci o hlubinném úložišti radioaktivních odpadů.        

„Vítáme to jako vstřícný krok státní správy. Okolo výstavby úložiště je mnoho ne-známých, a snad nám paní Drábová některé nejasnosti objasní,“ komentoval očekávanou návštěvu Richard Kanta.
„Veškeré konference a debaty o tomto tématu vždy organizovala státní organizace SURAO. Lidé však nikdy nedostali odpovědi na ožehavé otázky, či do jaké míry skutečně tato stavba ovlivní život našich obyvatel,“ dodala Jana Michalcová.
Představitelé spolku SOS Lubenec tak chtějí ukázat, že celá problematika není vůbec jednoduchá. „Je třeba se nad vším zamyslet komplexně a znát nejen aspekty právní, ekologické, ale i si vyjasnit pojem veřejný zájem. Dnes se začíná mluvit o tom, že hlubinné úložiště není vůbec v blízké době pro naši republiku potřebné. Co se tedy skrývá za slovem veřejný zájem, nám třeba odhalí některý z příspěvků konference,“ předeslala Jana Michalcová. Konference se též zúčastní vědci z akademie věd, fyzikové a ekologové.
„Kdybychom se měli jen zlobit a protestovat, brzo bychom všechny nudili, a tak jsme se pokusili se na danou problematiku podívat i s typickým českým humorem. Předvedeme turistickou stezku Zářivku. Je to stezka, která povede z Blatna přes Lubenec do Libyně. V kostele sv. Jiljí bude pak malá vysvětlující expozice o tiské žule a hlubinném úložišti radioaktivních odpadů. Tato malá expozice bude součástí regionálního muzea, které se v libyňském kostele připravuje,” uvedla Jitka Kantová, jednatelka občanského sdružení Za záchranu kostela sv. Jiljí.
Lidé si tak budou moci projít nádhernou přírodou, kde rostou divoké kosatce, uvidět chráněné mloky či se rozhlédnout z krásné vyhlídky na Bílém kříži. „Stezka bude mít svou mapu a každý návštěvník si tak bude moci uvědomit, do jaké míry tato stavba ovlivní či neovlivní život lidí a přírody. Je jen na každém, aby si řekl, zda nám, lidem, taková stavba stojí za to,” dodala J. Kantová.
Protože kapacita sálu je omezená, budou se moci zúčastnit jen zaregistrovaní zájemci. Již nyní je o konferenci velký zájem. Proto neváhejte a zavčasu se registrujte na adrese konference.uloziste@seznam.cz nebo v dílně firmy Skloart.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video