Vroutek a Kryry se vyjádřily ke studii nádrže

Alla Želinská 2015-09-24 10:19:00

Vroutek, Kryry – U Mukoděl vedle Kryr má vzniknout přehrada jako ochrana před povodněmi na Blšance. Řešení věcné i finančně efektivní stránky budoucí vodní nádrže na Blšance nad Kryry navrhuje studie proveditelnosti, kterou zajišťuje Povodí Ohře.

Do 14. září běžela lhůta pro vyjádření ke studii všech dotčených účastníků, tzn. vlastníků pozemků – měst, obcí, veřejnosti.
„Poslali jsme dopis, v němž bylo zformulováno, že případná stavba nádrže nesmí ohrozit obec Mukoděly, to znamená pokusit se vytvořit variantu s menší nádrží, popřípadě pokusit se zjistit možnost vytvoření další nádrže nad obcí Mukoděly. Zábor přes 20 hektarů je podle nás dost. Jedna z variant, kaskáda nádrží dvou nádrží po 8 hektarech, mi připadá průchodnější, to by ale podléhalo také dalšímu posouzení. Dále mne projektant ujistil, že EIA (vyhodnocení vlivu na životní prostředí) se bude muset udělat, bez tohoto posouzení by to nešlo,” informuje starosta Vroutku Jaromír Kubelka.
Územní plán města Vroutku s nádrží počítá. „Aktuálně platný plán danou lokalitu ne-řeší a návrh nového plánu počítá v textové části s výstavbou rybníků a nádrží na vodu. Takže nově připravovanému plánu tento návrh nádrže neodporuje,” dodal Kubelka.
Na adresu Povodí Ohře dorazilo také vyjádření města Kryr. „Naše stanovisko je kladné, něco podobného tu mělo být již hodně dávno – vzpomeňme na záplavy a povodně v minulosti. Blšanka je jeden z mála toků, který nelze regulovat při povodních. Studii Povodí Ohře vítáme a podporujeme ji,” uvedl starosta Kryr Miroslav Brda.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video