Obec budovu od stavební firmy nepřevzala

Alla Želinská 2015-10-01 08:39:00

Petrohrad (až) Pátek 25. září zněl termín předpokládaného předání hotové stavby budovy základní a mateřské školy v Petrohradě – Černčicích. Obec však stavbu nepřevzala kvůli vadám bránicím kolaudaci.

Předání budovy bylo naplánováno v pátek po 15. hodině. „Předpokládám, že ještě budou vytknuty některé nedostatky s poměrně krátkým termínem na nápravu tak, aby mohla být budova zkolaudována 1. října,“ doufala ještě dopoledne starostka obce Petrohrad Jitka Dondová.
Odpoledne ale celá věc dopadla jinak. „Byli jsme sice řádně vyzváni, abychom převzali stavbu, ale ta měla vady, které brání řádnému užívání a následné kolaudaci, proto obec stavbu nepřevzala. Firma byla vyzvána k odstranění zjištěných nedostatků a teprve poté budovu převezmeme,“ informovala v pátek večer Jitka Dondová.
Zateplení školní budovy provádí společnost Designstav Karlovy Vary a Dozorstav, která nabídla nejnižší cenu 1 584 873 korun. „Vzhledem k tomu, že při zateplování v prostoru půdy došlo i k poškození vnitřních prostor – popraskání výmalby a omítek ve třídách, vedení obce požadovalo i opravu a vymalování vnitřních prostor. To začalo ve čtvrtek 24. září a pokračovalo i o uplynulém víkendu.
Karlovarská firma jako kompenzaci dětem za zhoršené podmínky ve škole po prvním září nabídla výlet, který i plně hradila. Minulý týden byly děti ze ZŠ i MŠ v Zoo Praha a v Dino parku v Plzni.
„V úterý 29. září ještě děti dostaly ředitelské volno, aby se ve středu mohly vrátit do školy vymalované a pěkně uklizené. Na konečnou kolaudaci ale ještě budeme muset počkat,“ uzavřela starostka obce.
Místostarosta Petrohradu Václav Špilar (zcela vpravo) s dělníky při kontrolním dni.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video