Obec budovu od stavební firmy nepřevzala

Alla Želinská 2015-10-01 08:39:00

Petrohrad (až) Pátek 25. září zněl termín předpokládaného předání hotové stavby budovy základní a mateřské školy v Petrohradě – Černčicích. Obec však stavbu nepřevzala kvůli vadám bránicím kolaudaci.

Předání budovy bylo naplánováno v pátek po 15. hodině. „Předpokládám, že ještě budou vytknuty některé nedostatky s poměrně krátkým termínem na nápravu tak, aby mohla být budova zkolaudována 1. října,“ doufala ještě dopoledne starostka obce Petrohrad Jitka Dondová.
Odpoledne ale celá věc dopadla jinak. „Byli jsme sice řádně vyzváni, abychom převzali stavbu, ale ta měla vady, které brání řádnému užívání a následné kolaudaci, proto obec stavbu nepřevzala. Firma byla vyzvána k odstranění zjištěných nedostatků a teprve poté budovu převezmeme,“ informovala v pátek večer Jitka Dondová.
Zateplení školní budovy provádí společnost Designstav Karlovy Vary a Dozorstav, která nabídla nejnižší cenu 1 584 873 korun. „Vzhledem k tomu, že při zateplování v prostoru půdy došlo i k poškození vnitřních prostor – popraskání výmalby a omítek ve třídách, vedení obce požadovalo i opravu a vymalování vnitřních prostor. To začalo ve čtvrtek 24. září a pokračovalo i o uplynulém víkendu.
Karlovarská firma jako kompenzaci dětem za zhoršené podmínky ve škole po prvním září nabídla výlet, který i plně hradila. Minulý týden byly děti ze ZŠ i MŠ v Zoo Praha a v Dino parku v Plzni.
„V úterý 29. září ještě děti dostaly ředitelské volno, aby se ve středu mohly vrátit do školy vymalované a pěkně uklizené. Na konečnou kolaudaci ale ještě budeme muset počkat,“ uzavřela starostka obce.
Místostarosta Petrohradu Václav Špilar (zcela vpravo) s dělníky při kontrolním dni.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video