Mobilní toaleta je nově umístěna na hlavním hřbitově

Lucie Steklá 2015-10-07 10:59:00

Louny – Na hlavním hřbitově v Lounech je nově umístěna mobilní toaleta. Její instalace je do jisté části výsledkem písemné korespondence mezi občanem Loun, městem Louny a Technickou správou města Louny, která se o areál stará. Mobilní toaleta je umístěna vedle budovy márnice. „O této skutečnosti jsou informováni návštěvníci hřbitova informačními cedulkami u všech vchodů na hřbitov,“ uvedl Jaroslav Opat, ředitel TSML.

Areál hřbitova je ve vlastnictví města Louny, TSML je pouze správce. Právě k rukám ředitele správy mířil dopis občana města, který byl nespokojen s tím, že na hlavním hřbitově žádné toalety nejsou. Josef Rychnovský ve svém dopise uváděl: „Prosím, udělejte něco se sociálními zařízeními na městském hřbitově v Lounech. To, co mnohdy vidíte, je nedůstojné a bolestivé. Stalo se mi, že jsem viděl paní plačící a opírající se o okraj bazénku, prostě, protože to už nevydržela. Jindy vidíte močícího pána mezi skříňkami. Na hřbitov přichází spousta pozůstalých a přátel s tím, že chtějí důstojně uctít památku zde odpočívajících. Bohužel, někdy se to stane utrpením. Bohužel.“ Z lounské radnice v zápětí přišlo vyjádření, že sociální zařízení, které nevyhovuje, bude odstraněno. „Ostudné suché záchody byly z hlavního hřbitova odstraněny v souladu s plánem údržby hřbitovů na letošní rok. Město Louny se stará o pět hřbitovů, z toho tři v Lounech, a na žádném z nich sociální zařízení není. Návštěvníci hlavního hřbitova doposud měli možnost použít WC v kanceláři správce hřbitovů v areálu obřadní síně (pouze v pracovní době),“ vysvětlil ředitel. V průběhu následujících týdnů byla na hlavní hřbitov přeci jen mobilní toaleta instalována.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video