Ivana Lněníčková byla nejlepší: Na Jablečný den v Krásném Dvoře zavítalo letos zhruba tři tisíce lidí

Alla Želinská 2015-10-08 09:06:00

Krásný Dvůr – Tradiční Jablečný den, oslavu sklizně jablek, již popáté pořádali v sobotu 3. října na zámku v Krásném Dvoře.

Stovky lidí ochutnávaly všemožné pokrmy z jablek, mošty, k vidění bylo i mnoho dalších jablečných specialit. Právě ty hodnotila odborná porota v čele se starostou Krásného Dvora Zuliko Vychytilem. Vyhrály nakonec jablečné koláčky dětí z dětského domova v Mašťově, na druhém místě byl jablečný koláč s medem od klientů Psychiatrické léčebny v Petrohradě a třetí místo získal jablíčkovo – řepný salát od Ivany Lněníčkové z Nepomyšle. Paní Ivana přebírala cenu hned dvakrát, protože v další soutěží o nejlepší jablečný produkt na stáncích, který hodnotili návštěvníci trhů na zámeckém nádvoří, obsadila první místo za své oboustranné řezy. Druhé místo v této kategorii patří Miluši Procházkové za zámecký dezert a třetí příčku obsadila Irga Zaspalová za své Jablečné velehory.
Pro návštěvníky Jablečného dne byl připraven také bohatý doprovodný program, nechyběla různá kulturní vystoupení. Děti hravě plnily úkoly na všech stanovištích Jablíčkohraní.
Letos do Krásného Dvora na tradiční slavnost jablečné úrody zavítalo kolem tří tisíců návštěvníků. „Jen platících návštěvníků bylo 2200, s dětmi a dalšími hosty jich celkem na zámek přišlo zhruba tři tisíce,” spokojeně rekapituluje kastelánka zámku Michaela Hofmanová.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video