Ivana Lněníčková byla nejlepší: Na Jablečný den v Krásném Dvoře zavítalo letos zhruba tři tisíce lidí

Alla Želinská 2015-10-08 09:06:00

Krásný Dvůr – Tradiční Jablečný den, oslavu sklizně jablek, již popáté pořádali v sobotu 3. října na zámku v Krásném Dvoře.

Stovky lidí ochutnávaly všemožné pokrmy z jablek, mošty, k vidění bylo i mnoho dalších jablečných specialit. Právě ty hodnotila odborná porota v čele se starostou Krásného Dvora Zuliko Vychytilem. Vyhrály nakonec jablečné koláčky dětí z dětského domova v Mašťově, na druhém místě byl jablečný koláč s medem od klientů Psychiatrické léčebny v Petrohradě a třetí místo získal jablíčkovo – řepný salát od Ivany Lněníčkové z Nepomyšle. Paní Ivana přebírala cenu hned dvakrát, protože v další soutěží o nejlepší jablečný produkt na stáncích, který hodnotili návštěvníci trhů na zámeckém nádvoří, obsadila první místo za své oboustranné řezy. Druhé místo v této kategorii patří Miluši Procházkové za zámecký dezert a třetí příčku obsadila Irga Zaspalová za své Jablečné velehory.
Pro návštěvníky Jablečného dne byl připraven také bohatý doprovodný program, nechyběla různá kulturní vystoupení. Děti hravě plnily úkoly na všech stanovištích Jablíčkohraní.
Letos do Krásného Dvora na tradiční slavnost jablečné úrody zavítalo kolem tří tisíců návštěvníků. „Jen platících návštěvníků bylo 2200, s dětmi a dalšími hosty jich celkem na zámek přišlo zhruba tři tisíce,” spokojeně rekapituluje kastelánka zámku Michaela Hofmanová.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video