Očihov si koupil usedlost: Obec rozhoduje, co s ní do budoucna

Alla Želinská 2015-10-15 10:31:00

Očihov – Bývalou zemědělskou usedlost v Očihově koupili za 400 tisíc korun zastupitelé do majetku obce. Jedná se o dlouho prázdný obytný dům s dalšími přístavky, který stojí na návsi. I když ke koupi nemovitosti došlo už na jaře, o jejím využití obec zatím nemá jasno. Dům je ve špatném stavu, dlouho byl neprodejný, pro případné nastěhování nevhodný.

„Do budoucna musíme najít pro dům využití, líbilo by se mí tam kulturní, společenské centrum, i s multifunkčním hřištěm, nebo tělocvična. Rekonstrukce ovšem bude stát miliony, a zatím nejsme ani ve stadiu projektu. Až budeme vědět, že můžeme dosáhnout na nějakou dotaci, pustíme se do toho. Projekt „do šuplíku“ nemá smysl,“ uvedla Jana Kronďáková, starostka Očihova.
V územním plánu je tato část obce, kde dům stojí, zanesena jako odpočinková zóna či parkoviště. „Je to pozemek uvnitř obce s řadou možností k využití. O konečném rozhodnutí jsme i uspořádali anketu mezi obyvateli obce. Zájem a odezva ale není,“ dodala. Důvodem ke koupi bylo zvláště to, že obec v centru Očihova žádné své pozemky nemá. Plány s pořízenou nemovitostí mohou být různorodé.
Obec letos investovala také do opravy chodníků, zateplení obecního úřadu, oprav fasády hasičárny. „I když jsme finančně zdravá obec, peníze naspořené máme, ale bez dotačního titulu rekonstrukci Floriánovny, jak se této usedlosti tady říká, nezvládneme,” uzavřela starostka J. Kronďáková.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video