Očihov si koupil usedlost: Obec rozhoduje, co s ní do budoucna

Alla Želinská 2015-10-15 10:31:00

Očihov – Bývalou zemědělskou usedlost v Očihově koupili za 400 tisíc korun zastupitelé do majetku obce. Jedná se o dlouho prázdný obytný dům s dalšími přístavky, který stojí na návsi. I když ke koupi nemovitosti došlo už na jaře, o jejím využití obec zatím nemá jasno. Dům je ve špatném stavu, dlouho byl neprodejný, pro případné nastěhování nevhodný.

„Do budoucna musíme najít pro dům využití, líbilo by se mí tam kulturní, společenské centrum, i s multifunkčním hřištěm, nebo tělocvična. Rekonstrukce ovšem bude stát miliony, a zatím nejsme ani ve stadiu projektu. Až budeme vědět, že můžeme dosáhnout na nějakou dotaci, pustíme se do toho. Projekt „do šuplíku“ nemá smysl,“ uvedla Jana Kronďáková, starostka Očihova.
V územním plánu je tato část obce, kde dům stojí, zanesena jako odpočinková zóna či parkoviště. „Je to pozemek uvnitř obce s řadou možností k využití. O konečném rozhodnutí jsme i uspořádali anketu mezi obyvateli obce. Zájem a odezva ale není,“ dodala. Důvodem ke koupi bylo zvláště to, že obec v centru Očihova žádné své pozemky nemá. Plány s pořízenou nemovitostí mohou být různorodé.
Obec letos investovala také do opravy chodníků, zateplení obecního úřadu, oprav fasády hasičárny. „I když jsme finančně zdravá obec, peníze naspořené máme, ale bez dotačního titulu rekonstrukci Floriánovny, jak se této usedlosti tady říká, nezvládneme,” uzavřela starostka J. Kronďáková.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video