Díra po pizzerii je minulostí

Lucie Steklá 2015-12-02 12:08:00

Louny – Díra po bývalé pizzerii v Hilbertově ulici, která centrum města hyzdí již devět let, je již minulostí. V minulém týdnu ji dělníci z části zasypali, nyní odstraňují zbytky zdiva, které navazuje na domy. „Jsme rádi, že se nám podařilo půl roku po sejmutí památkové ochrany, s tímto prostorem pracovat a díru zavést,“ řekl Jan Čermák, místostarosta Loun.

Práce na zasypání prostor bývalých sklepů budovy jsou zhruba v polovině. „Chceme stihnout upravit celé místo nejpozději do vánočních svátků. Zavezena je zhruba polovina plochy, do konce roku by mělo být místo po pizzerii zarovnané,“ dodal J. Čermák. Zavážení je prováděno materiálem, který půjde v případě potřeby později opět vytěžit. Úprava prostoru se týká také zbourání všech zdí, jež tam po zřícené budově zůstaly, pryč už je zděný oblouk, který stál blízko chodníku. Rekultivace místa je připravena na jaro. „Vytvoříme tady malé odpočinkové místo s lavičkou a třeba stromem menšího vzrůstu, aby bylo vidět na Středohoří,“ řekl Radovan Šabata, starosta Loun. Kromě prostranství za budovou městského úřadu to tak bude další volně přístupná vyhlídka do krajiny Českého středohoří. Nic zásadnějšího vedení města na místě budovat nechce. Prostor zůstane připravený například pro zájemce o postavení nového domu. Památková ochrana byla dlouhou dobou důvodem, proč se s prostranstvím nic nedělo. Ochrana platila i tehdy, když se historický dům zřítil v roce 2006. Městu se pozemek podařilo odkoupit loni v létě, o rok později uspělo u ministerstva kultury s žádostí o sejmutí památkové ochrany.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video