Zamyšlení Veroniky Saláškové: Chceme hospodu na lavičce?

Veronika Salášková 2011-05-10 00:42:00

Teplé počasí posledních dní vylákalo ven většinu lidí. Pokud by se ale chtěli v centru města, nebo na hradbách posadit na lavičku a vychutnávat si jarní sluníčko, ticha a pohody si moc neužijí. Z laviček si totiž často dělají svoji soukromou hospodu jiní, kteří se na nich doslova utáboří a svým většinou hlučným a vulgárním projevem obtěžují okolí. Do jejich „příjemné“ společnosti to rozhodně nebude lákat si přisednout ani zamilovaný pár, ani maminku na procházce s kočárkem. A když se banda vrávoravým krokem konečně zvedne, zůstává po ní u laviček nepořádek včetně celých i rozbitých lahví. Nehledě na zavánějící občůrané hradby, kam se chodí pijáci venčit po zavření veřejných toalet. Žatci to v očích návštěvníků města a turistů určitě plusové body za příjemné prostředí nepřidá.

Možná by nebylo špatné, kdyby město zavedlo v určitých zónách zákaz požívání alkoholu na veřejných prostranstvích, jako to už některá města udělala. Pro příklad nemusíme chodit daleko – od roku 2008 ho mají kupříkladu Louny. Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje požívání alkoholu na devíti určených veřejných místech, pak ještě doplnily v roce 2010. Pít alkohol se tam nesmí kupříkladu na náměstí Benedikta Rejta, v parčíku vedle historické budovy radnice na Mírovém náměstí, nebo autobusovém nádraží či okolí budovy soudu.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video