Zamyšlení Veroniky Saláškové: Chceme hospodu na lavičce?

Veronika Salášková 2011-05-10 00:42:00

Teplé počasí posledních dní vylákalo ven většinu lidí. Pokud by se ale chtěli v centru města, nebo na hradbách posadit na lavičku a vychutnávat si jarní sluníčko, ticha a pohody si moc neužijí. Z laviček si totiž často dělají svoji soukromou hospodu jiní, kteří se na nich doslova utáboří a svým většinou hlučným a vulgárním projevem obtěžují okolí. Do jejich „příjemné“ společnosti to rozhodně nebude lákat si přisednout ani zamilovaný pár, ani maminku na procházce s kočárkem. A když se banda vrávoravým krokem konečně zvedne, zůstává po ní u laviček nepořádek včetně celých i rozbitých lahví. Nehledě na zavánějící občůrané hradby, kam se chodí pijáci venčit po zavření veřejných toalet. Žatci to v očích návštěvníků města a turistů určitě plusové body za příjemné prostředí nepřidá.

Možná by nebylo špatné, kdyby město zavedlo v určitých zónách zákaz požívání alkoholu na veřejných prostranstvích, jako to už některá města udělala. Pro příklad nemusíme chodit daleko – od roku 2008 ho mají kupříkladu Louny. Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje požívání alkoholu na devíti určených veřejných místech, pak ještě doplnily v roce 2010. Pít alkohol se tam nesmí kupříkladu na náměstí Benedikta Rejta, v parčíku vedle historické budovy radnice na Mírovém náměstí, nebo autobusovém nádraží či okolí budovy soudu.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video