Glosa Jana Vnoučka: Špatná zpráva z Lubence

Jan Vnouček 2011-09-11 00:00:00

V minulém čísle Regionu Podbořanska vyšel článek s názvem Dobrá zpráva z Lubence. Jak známo, pozitivní zprávy jsou neprodejné, přesto jsem ji schválně umístil nahoru na titulní stranu. Touha dát vědět, že existuje ještě nějaká lidská solidarita, zvítězila nad prověřenými žurnalistickými zákonitostmi. Bohužel během týdne se ukázalo, že sliby chyby, protože situace se změnila v černou. Hlavně pro čtyřicet dva zaměstnankyň německé firmy Best-Piece Konfektion s.r.o., které jsou náhle bezprizorní a odkázány jen na pomoc nejbližších.

Vinou požáru textilní dílny jsou bez práce a bez mzdy. Ale nedostaly ani výpověď a nemohou si tedy zažádat o podporu v nezaměstnanosti. Prý nesouhlasily s výpovědí bez odstupného, na které mají podle zákona právo, a tak raději nedostaly ani srpnovou výplatu. Což už více než zavání porušením zákoníku práce. Lubenec je toho plný. Jsou doma a bojí se i jen anonymně něco říci, aby si neuškodily, a není se jim co divit. Jenže německý majitel je zatím nedosažitelný a neozývá se ani lubeneckému starostovi, který měl snahu zprostředkovat opětovný rozjezd výroby v náhradních prostorách bývalých Lubeneckých strojíren. „Od minulého týdne se události posunuly. Majitel se nedohodl s Lutosem na pronájmu haly a ženské jsou nervózní, protože mají strach o živobytí. Musí do toho vstoupit úřad práce,“ odpověděl na dotaz starosta Bohumil Peterka. A jaké z toho plyne poučení? Asi žádné. Zůstává jen nepříjemná pachuť v ústech a triumfálně se nafukující skepse. Přes to všechno ale stále tajně věřím, že běh věcí přesprintuje uzávěrku a někdo mi zavolá a vynadá mi: „Co to tam píšeš za blbosti! Majitel se vrátil, ženský vyplatil a obnovuje závod.“ Jsem hodně naivní?

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


REGISTROVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu: REGISTROVANOU ZDRAVOTNÍ SESTRU. Nástup možný od 1.1.2023. Směnný provoz. Požadujeme: praxi minimálně 3 roky, bezúhonnost. Přihlášky posílejte do 24.11.2022 na: luksova@dpszatec.cz. K přihlášce formou životopisu přiložte kopii dokladu o nejvyšším vzdělání. Ústní kolo výběrového řízení proběhne 29.11.2022 od 13 hodin.
E-mail: luksova@dpszatec.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video