Část ubytovny je využita

Lucie Steklá 2016-04-27 09:42:00

Postoloprty – Od poloviny loňského roku vlastní město Postoloprty ubytovnu Meta. Pro rozpočet města to byl mimořádný výdaj a finanční prostředky byly použity z rezervního fondu města. Využití ubytovny s kapacitou dvou stovek lůžek ještě není zcela určené, objekt je ale využíván.

„Důležité je, aby byla ubytovna využitá. V posledních týdnech je kolem Mety život, je tam vidět pohyb. Smysl, který měla ubytovna mít, splnila. Nyní je důležité s jejím využitím pracovat tak, aby se její provoz zaplatil,“ řekl Pavel Růžička, postoloprtský radní. Výhodou ubytovny je její umístění. Z Postoloprt trvá sedmdesátikilometrová cesta autem do Prahy málo přes hodinu. Okresní město je vzdáleno jen devět kilometrů, Žatec patnáct. „Ubytování je vhodné pro lidi pracující v průmyslové zóně Triangle. Je od ubytovny vzdálena jen deset kilometrů,“ dodal. Dvě patra ubytovny mají k dispozici Technické služby města. Ty nabízejí zájemcům ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou nebo v pokojích s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyní. Ubytování je vhodné pro firemní pracovní cesty, turisty, ale i účastníky různých srazů, společenských setkání nebo sportovních akcí. Další dvě patra slouží jako ubytovna pro pracující, o byty ve zbývajících patrech projevují zájem lidé k trvalému bydlení. Aby měla Meta co největší využití, je samozřejmě také zájmem radnice v Postoloprtech.
Koupi Mety zastupitelé odsouhlasili loni na jaře. Po emotivním jednání zvítězily hlasy těch, kteří se obávali rizika přílivu sociálně slabých, pokud by ubytovnu získal někdo jiný. Zastupitelé zprvu koupi ubytovny podporovali, před samotným jednáním však začala část z nich váhat. Mezi lidmi panovaly obavy zvláště z toho, aby objekt nekoupil spekulant a nevytvořil v něm byty pro sociálně slabé občany. „Je možné, že by tam někdo vytvořil malometrážní byty a přílivu sociálně slabých nijak nezabráníme. Pro spekulanta je to stále výnosný byznys,“ řekl před koupí P. Růžička.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video