Tipy kam v okrese za kulturou

Redakce 2016-10-07 10:49:00

Žatecko PÁTEK 7. ŘÍJEN KINO ŽATEC (17:30) JÁ, KOCOUR. Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec, který si neváží své rodiny. Po cestě na narozeninovou oslavu své 11leté dcery má fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Rodinná komedie USA, český dabing.

(20:00) INSTALATÉR Z TUCHLOVIC. Vesnická komedie režiséra Tomáše Vorla. Hlavním hrdinou je čtyřicetiletý Luboš v podání Jakuba Koháka, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. Komedie ČR. Dále hrají: Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha, Barbora Poláková, ad.
SOBOTA 8. ŘÍJEN
KINO ŽATEC
(17:45) Richard WAGNER: TRISTAN a ISOLDA. Novou sezónu satelitních přenosů z Metropolitní opery New York zahájí nová inscenace Wagnerova Tristana a Isoldy pod taktovkou Sira Simona Rattlea, která je jeho debutem v projektu Live in HD.
LIDOVÝ DŮM ŽATEC
(15–22.00) PESTROFEST. Na třetím ročníku hudebního festivalu zahrají: The Little Bit Band ZUŠ Žatec (15.00), Znouzecnost (16.00), Flying Druids Orchestra (17.30), Jahtec Jammin' Job (19.00), Stolní společnosti (20.30).
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
(11.00) VERNISÁŽ: VÝSTAVA – 65. VÝROČÍ 11. STÍHACÍHO PLUKU. V expozici budou k vidění např. pilotní kombinézy a modely letadel. Potrvá do 13. listopadu.
STARÁ PAPÍRNA ŽATEC
VÝSTAVA: Z DĚJIN PRŮMYSLU V ŽATCI: Stálá expozice o žateckém průmyslu. (so: 13–17:00).
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
VÝSTAVA: 5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
INTERAKTIVNÍ EXPOZICE: NEOBYČEJNÁ TUŽKA. Historie písma, psacího náčiní, až k vynálezu grafitové tužky. Součástí i sbírka tužek pana Emanuela Petráně a dílna.
ZÁMEK STEKNÍK
PROHLÍDKY interiérů i exteriérů. VÝSTAVA HISTORICKÝCH KOČÁRKŮ A HRAČEK. Otvírací doba v září: so-ne 10.00–15.45.
NEDĚLE 9. ŘÍJEN
KŘÍŽOVA VILA
(13. – 17.00) ŽIVÉ OBRAZY – příběh o narození a životě Karla IV. Vždy každou půlhodinu až do 17.00 v podání herců divadla Bída.
JITŘENKA ŽATEC
(15.00) ODVÁŽNÝ JEŽEK. Loutkové představení pro nejmenší diváky.
KINO ŽATEC
(15:00) KUBO A KOUZELNÝ MEČ 3D. Kubo je úplně normální teenager, který žije obyčejný život v rodné vesnici. Jenže pak mu zaklepou na dveře temní démoni ze záhrobí a zaplašit je může jen jeho odvaha a magická zbroj jeho otce, který býval legendární samuraj. Rodinné animované fantasy USA, český dabing.
(17:30) INSTALATÉR Z TUCHLOVIC. Vesnická komedie režiséra Tomáše Vorla. Hlavním hrdinou je čtyřicetiletý Luboš v podání Jakuba Koháka, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. Komedie ČR. Dále hrají: Eva Holubová, Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha, Barbora Poláková, ad.
(20:00) ANTHROPOID. Filmovou adaptaci akce zvané Operace Anthropoid nosil režisér, scenárista a kameraman Sean Ellis v hlavě patnáct let, během kterých prostudoval nespočet dostupných materiálů o atentátu na Heidricha. Do filmu chtěl dostat především pohled vojáků Gabčíka a Kubiše, jejich pocity tváří v tvář činu s jistými fatálními následky. Hrají: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, ad.
MUZEUM ŽATEC
STÁLÉ EXPOZICE
KŘÍŽOVA VILA ŽATEC
VÝSTAVA: 65. VÝROČÍ 11. STÍHACÍHO PLUKU. V expozici jsou k vidění např. pilotní kombinézy a modely letadel.
GALERIE SLADOVNA ŽATEC
VÝSTAVA: 5. návštěva sbírky manželů Zemanových. Expozice současného umění.
VÝSTAVA: Vize rozvoje Žatce aneb na cestě do UNESCO.
INTERAKTIVNÍ EXPOZICE: NEOBYČEJNÁ TUŽKA. Historie písma, psacího náčiní, až k vynálezu grafitové tužky. Součástí i sbírka tužek pana Emanuela Petráně a dílna.
ZÁMEK STEKNÍK
PROHLÍDKY interiérů i exteriérů. VÝSTAVA HISTORICKÝCH KOČÁRKŮ A HRAČEK. Otvírací doba říjen: so-ne 10.00–15.45.
Lounsko
Pátek 7. října
Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Edith Piaf známá neznámá – Komorní muzikál s Evou Lifkovou. Od 19 hod.
KD Zastávka Louny: Taneční kurzy pro mládež manželů Čechových. Od 20 hod.
Kino Domoušice: Pat a Mat ve filmu – Dvojice „šikulů“ Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu! Od 18 hod.
Cítoliby: Prohlídka městyse Cítoliby s J. Bártou, sraz u trojičního sloupu. Od 16 hod.
Sobota 8. října
Městská knihovna Louny: František z Hamonína – hra ve středověkém městě.
KD Zastávka Louny: Sto Zvířat – Energická hudba a chytré texty baví již přes 25 let. Od 20 hod.
Oblastní muzeum Louny: Celodenní výlet na Křivoklát a Radyni. Odjezd z Komenského nám. v 8 hod.
Galerie města Loun: Komentovaná prohlídka s autorem výstavy Petr Císařovský…a sochy. Od 15 hod.
Kino Peruc: Táta je doma. Komedie. Od 17.30 hod.
Neděle 9. října
KD Zastávka Louny: Taneční čaje – Taneční orchestr Jaromíra Laksy a KD Zastávka obnovují tradici nedělních čajů. Od 14 hod.
Zahradní restaurace Černý kůň Louny: Halloweenská pařba s dvojkoncertem kapel A Bag of Potatoes a Blues Dickinson. Od 20 hod.
Podbořansko
PÁTEK 7. ŘÍJNA
Podbořany, Masarykovo náměstí: Tradiční páteční trhy. Od 7 do 17 hodin.
KINO PODBOŘANY: Deadpool – akční, USA / Kanada. Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. Od 19.30 hod.
SOBOTA 8. ŘÍJNA
Kněžice: Vycházka na Kněžické rybníky – s pozorováním a určováním ptáků, zve ornitologický spolek Fénix společně s Českou společností ornitologickou a městem Podbořany, sraz u autobusové zastávky na návsi. Od 7.30 hodin.
NEDĚLE 9. ŘÍJNA
Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní bohoslužba. Od 9 hodin.
Kostel Krásný Dvůr: Mše svatá. V 11 hodin.
Kostel Kryry: Nedělní mše svatá. Od 14 hodin.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video