Na zámek místo turistů přijdou pracanti

Jan Vnouček 2011-10-09 00:00:00

Krásný Dvůr – Turistická sezóna na Státní zámku Krásný Dvůr pomalu končí. Takže přišel čas na její zhodnocení. Na pořad dne se také dostala podzimní údržba památky a nezbytné opravy a vylepšení návštěvnického pohodlí. Již v září začala rekonstrukce vstupní brány na nádvoří.  Zatím se vyměnil pojezdový mechanismus, na jaře dojde ještě k repasu dřevěných vrat a nově se omítnou zděné sloupy.

„Kdysi se pojezd zalil betonem příliš mělce, kladky se proto vlivem mrazů přes zimu zvedaly. Brána šla pak špatně zavírat a otvírat, což poškozovalo i sloupy. Teď se tam do nezámrzné hloubky zabetonovaly nové ocelové pojezdy, které po kolejnicích lépe jezdí. Boužel mi nepovolili kovovou bránu, která není ta těžká a nepodléhá tolik povětrnostním podmínkám,“ stěžuje si trochu Andrea Minaříková.
Začátkem října se dále mělo začít s budováním přípojky ke kanalizačnímu řadu. „Konečně na ni připojíme toalety a sociální zařízení. Ale musí se to stihnout do adventního jarmarku, protože s ebud ekopat i na nádvoří,“ uvedla kastelánka . V zimních měsících dojde též na rekonstrukci stávajících sociálních zařízení pro návštěvníky. V současné době se zatím zpracovává projektová dokumentace. „Snad na to vyhádáme nějaké peníze,“ doufá Minaříková.  Aby toho nebylo málo, pustí se na podzim také do renovace cesty od Tisíciletého dubu k Voliéře, kterou letos poškodila povodeň. „Ta vymletá cesta nás hodně pálí. Je hrozné, v jakém je stavu, proto už nechci čekat  na peníze na celkovou revitalizaci parku a opravíme ji sami s odborným dozorem,“prozradila.
Zatímco majitelé a provozovatelé koupališť nad letošním létem pláčí, zámecká kastelánka je se statistikami vcelku spokojená. Oproti loňsku totiž návštěvníků mírně přibylo a zatím není nouze ani o říjnové zájezdy. Od dubna do konce září si interiéry barokní památky prohlédlo 9 123 platících zájemců přitom vloni to za stejnéobdobí bylo jen 9 020 lidí.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video