Jaký byl rok 2017 – jeho významné okamžiky v obrázcích

Alla Želinská 2017-12-20 13:19:00

Narození, svatby, jubilea, setkání, překvapení, návraty, začátky i završení… Pojďme se podívat na okamžiky roku, s nímž se loučíme. Prvním miminkem roku na Podbořansku byl František Holý – v pondělí 2. ledna brzy ráno se v žatecké porodnici narodil mamince Míše Sujové ze Soběchleb a na světě ho přivítal i tatínek František, jenž byl u porodu… Podbořanští hasiči v březnu slavili 145. výročí od založení, dostali nový zásahový vůz a nový prapor, na slavnost se sjeli snad všichni starostové regionu – mezi nimi i dvě starostky Jitka Dondová a Jana Kronďáková.

Obec Lubenec letos ocenila Danu Šaškovou titulem Pedagog roku, k němuž patří cínová medaile z dílny cínaře Josefa Nejedlého. V zámeckém parku v Krásném Dvoře se po dlouhých letech a rozsáhlé rekonstrukci otevřel pro veřejnost skvostný novogotický templ s rozhlednou a všechny jeho krásy včetně opravené sochy maršála Schwarzenberga uvnitř s radostí ukázala kastelánka Michaela Hofmanová. V Blšanech rodina Jelínkových se v červnu rozrostla o třetí dítě – holčičku Heike maminka porodila doma a matrikářka Šárka Škulavíková na městském úřadě tak poprvé v životě a za posledních 50 let historie městského úřadu vyplňovala rodný list s místem narození - domácí adresou miminka. Blšany také od letošního jara mají po delší době nového místostarostu, Štefana Škulavíka, jenž v nové roli vítal občánky. Třeťák Tobiáš Křížek z Podbořan zvítězil v celostátní výtvarné soutěži a k úspěchu mu přáli její patroni herci Marie Doležalová a Marek Zelinka. Na GSOŠ Podbořany maturovali „klasičtí” žáci i v nástavbě, v létě se vzali v kostele ve Valči naši sympatičtí aktivisté Edita Langpaulová a David Šebesta, zlatou svatbu letos oslavili manželé Karel a Zdeňka Spurní, s žáky i se školou se letos rozloučila dlouholetá ředitelka ZŠ Příčná v Podbořanech Eliška Vaňatová, poprvé do školy letos šly Klárka a Karolínka Brodských z Podbořan i nerozlučné kamarádky Kačenka Šimková a Karolínka Rajchmannová z Kryr. Ve Vroutku na již 18. ročníku Rock for Churchill se opět šlapalo pro dobrou věc, v podbořanském Domově pro seniory česali chmel starosta města i poslankyně parlamentu. V Nepomyšli nový kabát dostal kostel sv. Mikuláše a lidé v něm poprvé zhlédli unikátní malby. Obdivuhodné 105. narozeniny oslavila letos Marie Klímová z Kryr a Václav Kostka z Lubence a Martin Zelený z Kryr, osmdesátinásobní dárci krve, letos převzali zlatý kříž třetí třídy Českého červeného kříže.

K významným okamžikům roku 2017 se ještě vrátíme v prvním čísle Regionu v roce 2018. Všem krásné Vánoce!


Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video