Úvod   /   Zprávy   /   Louny, Poeticky! 2018

Louny, Poeticky! 2018

2018-04-01 06:05:00

Louny (ok) Krajská postupová přehlídka Louny, Poeticky! 2018 se minulou sobotu konala v Městské knihovně Louny. Recitátoři měli možnost postoupit na národní festival Wolkrův Prostějov.

Již tradiční přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Ústeckého kraje má v kalendáři své místo právě druhý březnový víkend. Letos se přihlásilo 13 recitátorů. I přes to, že byl počet vystupujících ovlivněn chřipkovou epidemií, byla kvalita přednášených textů na vysoké úrovni.

Lektorský sbor ve složení Renata Vordová, Lucie Veličková a Jan Anderle doporučili k postupu

Evu Venclíkovou ze Žatce, Nicole Haismanovou z Prahy a Mikuláše Beckaz Peruce. Zvláštní cenu lektorského sboru za osobitý a poctivý přístup k textům získala Alena Harciníková.

Do Prostějova se podívají také herečky z divadelního souboru Třetí věk Louny. Ty sice zvítězily ve své kategorii již loni, ale ze zdravotních důvodů se nemohly zúčastnit. Pravidla přehlídky v tomto případě umožňuji být automaticky zařazen do letošního ročníku.

Louny, Poeticky! spadá do jarního poetického období, které hostí lounská knihovna. V únoru se konala recitační přehlídka žáku ZŠ Jana Amose Komenského, na konci března se uskuteční oblastní kolo Dětské scény. Krajské kolo s postupem na celostátní ve Svitavách je v plánu na konci dubna. Zmíněné přehlídky jsou i letos podpořeny finanční pomocí z Ministerstva kultury a zastřešeny národní informační a poradenským střediskem pro kulturu NIPOS-ARTAMA.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video