Izraelský velvyslanec navštívil Žatec

Markéta Chalupová 2018-04-02 18:51:00

Žatec (mch) Velvyslanec státu Izrael Daniel Meron navštívil ve středu 28. března také Žatec. Setkal se zde se zástupci radnice, představiteli Židovské obce Teplice, majitelem žatecké synagogy Danielem Černým, zástupci spolku Letci – Žatec a studenty žateckého gymnázia.

Na gymnáziu strávil velvyslanec státu Izrael Daniel Meron asi čtyřicet minut, během kterých seznámil studenty třetích a čtvrtých ročníků s životem v Izraeli a něco málo jim sdělil i o své rodině. „Pan velvyslanec se nám nejprve se představil a pustil nám prezentaci o jeho rodině a místě kde žije. Vysvětlil nám spojení mezi Českou republikou a Izraelem. Vyzdvihl především prezidenty Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla. Dozvěděli jsme se, že T. G. Masaryk byl jeden z mála prezidentů kteří podporovali vznik Izraele jako samostatného státu a jsou tam po něm pojmenovány ulice nebo parky ve městech. Za přítele Izraele pan velvyslanec označil i Václava Havla. Dále nás seznámil s novými technologiemi, které izraelští vědci vyvinuli. Například elektronické automobily, které samy řídí nebo brýle pro nevidomé. Řekl nám také o spolupráci Izraele se Škodovkou, a že Škoda je čtvrté nejprodávanější auto v Izraeli. K našemu městu prý mají v Izraeli vztah i díky leteckému mostu Žatec – Haifa, který sehrál v roce 1948 významnou roli při jeho podpoře. Na závěr nám odpověděl na několik dotazů. Celou dobu jsme si povídali anglicky, česky uměl pan velvyslanec říct jen guláš a knedlíky,“ popisuje průběh návštěvy Daniela Merona na gymnáziu jedna ze studentek školy.

Více informací čtěte v tištěném vydání Žateckých novin ve středu 4. dubna 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video