Nevypínejte počítač, aktualizujeme systém, hlásí festival Jeden svět Louny

Lucie Steklá 2018-04-06 09:45:00

Louny (lus) Pětidenní filmový festival je zpět. V úterý 10. dubna startuje další ročník festivalu Jeden svět v Lounech. Letošním tématem je Aktualizace systému. „Nejen počítače totiž potřebují čas na to, aby zpracovaly všechny potřebné informace a mohly hladce fungovat. A proto na pár dní zpomalme, dejme emoce stranou a v klidu si vytvořme názor. Aktualizujme,“ zve na festival Káča Suchá, hlavní koordinátorka. K festivalu patří doprovodné akce. „Již v ne-děli před festivalem s námi vyrazte na Ak-tualizační vycházku do Lužerad. Bývalá vý-letní restaurace byla kdysi vyhlášeným cí-lem nedělních rodinných výletů. Jak to na místě vypadá dnes?“ zve K. Suchá. Sraz je v 15 hodin u restaurace Stromovka.

Jediný filmový festival v Lounech letos nabízí devět filmů, debaty se zajímavými hosty a rozmanité doprovodné akce - sportovní, tvůrčí nebo hudební. Letošními velkými lákadly jsou veřejná debata s buddhistickým mnichem z Tibetu, panelová diskuze k ožehavému tématu fake news a společná vycházka do bývalé restaurace v Lužeradech. Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Louny se uskuteční v termínu od 10. do 14. dubna. Pestrých pět dní rozvine letošní festivalové téma Aktualizace systému.

„Nejen počítače potřebují čas na to, aby zpracovaly všechny potřebné informace a mohly hladce fungovat. A proto na pár dní zpomalme, dejme emoce stranou a v klidu si vytvořme názor. Aktualizujme. Třeba právě film Nerodič je ukázkovým příkladem aktualizace systému. Český snímek přibližuje divákům nové podoby rodičovství a festival slavnostně odstartuje,“ uvádí hlavní organizátorka festivalu Káča Suchá. 

Buddhistický mnich a bývalý životopisec Jeho Svatosti dalajlamy Geshe Yeshi Gawa přijede debatovat do Loutkového divadla v Lounech k vizuálně působivému snímku z prostředí indického Himálaje Stát se tím, kým jsem byl. Pro sportovní nadšence je zařazen film Ultra, který je unikátní sondou do myslí a srdcí účastníků extrémního běžeckého závodu. Film stylově doplní doprovodná akce Běh za Jeden svět. Účastníci nesoutěžního běhu na kopec Červeňák získají navíc zdarma lístek na jakýkoli film festivalu.  

Na zámku v Jimlíně se bude promítat a debatovat o sexu. Vtipný film Zeptejte se sexperta vypráví o 93letém indickém sexuologovi, který boří mýty v zemi Kámásútry. Snímek Čističi umožní nahlédnout do málo známého zákulisí Facebooku. Jak se stát odolnější vůči dezinformacím na sociálních sítích? Můžete si udělat vlastní názor v debatě s odborníkem na internetovou bezpečnost Martinem Kožíškem a novinářem týdeníku Respekt Ondřejem Kundrou. V prostorách lounského muzea uvidíte vizuálně působivý dokument Azurová. Jaké jsou dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů?  

Novinkou festivalu je tzv. relaxovaná projekce. Platí pro ni uvolněnější pravidla v sále. Je tišší zvuk, jsou lehce rozsvícená světla, aby se lidé mohli pohybovat v prostoru. „Věříme, že to uvítají například rodiče s malými dětmi, senioři nebo lidé s handicapem. Promítat budeme český film o postavení mužů a žen Teorie rovnosti, který přijede uvést režisérka filmu Barbora Chalupová s jedním z aktérů filmu” doplňuje organizátorka Káča Suchá.  

K festivalu patří již tradičně doprovodné akce. Již v neděli před festivalem se uskuteční Aktualizační vycházka do Lužerad. Bývalá výletní restaurace byla kdysi vyhlášeným cílem nedělních rodinných výletů. Poslední den festivalu si vychutnejte na Červeňáku. Nejprve zde proběhne sítotiskový workshop. V podvečer naváže projekce islandského filmu 690 Vopnafjörđur s fotografem Petrem Hrickem a celý festival nakonec zakončí klavírní koncert Marka Mikuláška. 

Všechny informace včetně letošního vizuálu ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz/louny.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video