Zámeckou sezonu na Novém Hradě zahájila Velikonoční neděle, přišly čtyři tisíce lidí

Lucie Steklá 2018-04-11 13:03:00

Jimlín (lus) Zámecké Velikonoce na Novém Hradě zahájily sezonu. Na Velikonoční neděli 1. dubna návštěvníci zámku Nový Hrad v Jimlíně přivítali nejen jaro, ale také si připomněli velikonoční tradice a zvyky. Zámek otevřel své brány a zahájil tak další návštěvnickou sezonu. A to ve velkém stylu, protože o velikonoční neděli přišlo téměř 4 a půl tisíce návštěvníků.

 „Akci navštívilo 4206 návštěvníků a na prohlídky zámku se přišlo podívat 283 návštěvníků. Na dobrovolném vstupné jsme vybrali téměř 65 tisíc. Počasí vyšlo lépe, než jsme doufali, a celkově jsme návštěvnickou sezonu zahájili velkolepě. Moc vám všem děkujeme,“ vzkazují z Nového Hradu. Velikonoční jarmark plný řemeslných stánků a také dobrot doplnil bohatý doprovodný program v podobě historického šermu v podání skupiny Alotrium, nechyběla show s bičem a loutkové divadlo Cirkus Žebřík. Návštěvníci si také mohli zkusit pletení velikonoční pomlázky či zdobení vajíček. Na děti čekala řada velikonočních soutěží a spousta dárečků, které rozdávaly zaječice z krajského úřadu. Velikonoce na zámku navštívil také hejtman Oldřich Bubeníček s rodinou, krajská radní pro kulturu Jitka Sachetová, předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský i předseda výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek. Zájemci se mohli zúčastnit prohlídek velikonočně vyzdobeným zámkem, které si nenechalo ujít téměř 300 návštěvníků. Na zámku v současné době také probíhají restaurátorské práce. Jde o největší restaurátorský počin na zámku za posledních přibližně pět let. 

Zámek Nový Hrad v Jimlíně je během dubna otevřen: o víkendy od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka v 15.30 hodin), ve všední dny (kromě pondělí)  od 10 do 15 hodin (poslední prohlídka ve 14.30 hodin). 

Nádvoří, věž, sklepy pod věží, podzemní stáje a barokní zahrada jsou přístupné volně bez průvodce.   

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video