Překvapivý výsledek zasedání zastupitelstva. Za Kamenčák město nabídne 26 milionů

Soňa Šímová 2018-04-16 21:00:00

CHOMUTOV (soš) — „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil,“ ke známé replice z pohádky Pyšná princezna, by se dalo přirovnat pondělní zasedání zastupitelstva města. Pro přihlížející ovšem bylo spíše komedií s prvky dramatu. To když se po pár úvodních větách všichni odebrali do zákulisí a hodinu a půl probírali, co vlastně schválí. Načež se domluvili na něčem úplně jiném.

Původně zastupitelé chtěli projednat odkup toalet na Kamencovém jezeře a objekt Mariny. Po přednesu různých posudků cen a dohadech, zda je vůbec nutné mít zavedenou restauraci u Bandy tuto sezónu v majetku města, se zastupitelstvo na pokyn primátora Marka Hrabáče, odebralo do jeho kanceláře. Co se za zavřenými dveřmi projednávalo, je otázkou, na kterou znají odpověď jen vyvolení. Jisté je, že v průběhu následující diskuze prohlásil náměstek primátora David Dinda, že někteří zastupitelé mluví jinak v soukromí a jinak na veřejnosti. K překvapení všech, kteří se porady neúčastnili, se nakonec začaly projednávat dva úplně jiné návrhy. Prvním z nich byl nabídnout společnosti CV Relax původní částku 21 miliónů dle znaleckého posudku, kterou na zasedání před měsícem smetli ze stolu. Respektive po úpravách, které prosazovala strana Pro Chomutov, snížili částku o dotace na konečných 18 milionů (o tom, co následovalo ze strany CV Relax poté, se dočtete v aktuálním čísle Nástupu, které vyjde ve středu 18. dubna).

Po diskuzi se konečně hlasovalo pro oba návrhy. Pro Chomutov se chtěl vrátit k původnímu bez snížení, tedy částku kolem 21 miliónů. Zdá se ale, že většina zastupitelů už měla letitého vyjednávání takříkajíc plné zuby a odhlasovala koaliční návrh na 26 miliónů korun, na který by snad již společnost CV Relax mohla přistoupit; a za kauzou Kamencové jezero už konečně udělat definitivní tečku ještě před letošním začátkem sezóny (podrobněji se tomu budeme věnovat v Nástupu č. 16, který vyjde 25. dubna). 


Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video