Vandalové zničili značky

Soňa Šímová 2018-04-17 11:23:00

BŘEZNO (soš) — „Je to exemplární případ vandalismu,“ rozčílil se starosta obce Březno Zdeněk Valenta před zničenými ukazateli na cyklostezce v úseku Březno — Hrušovany před odbočkou na Všehrdy. Poslední případ, který se stal v období kolem velikonočních svátků, nahlásil na policii. Odhadovaná škoda je necelých pět tisíc korun. A bohužel to není to poprvé. Za poslední tři roky bylo na různých místech měněno zhruba 15 ukazatelů.

„Jednu značku dokonce ukradli celou, další jsme po čtvrté výměně vyztužili lešenářskou trubkou, aby ji znovu neohýbali,“ říká Zdeňek Valenta. Cyklostezka, kterou se dá pohodlně po asfaltové cestě dostat do Žatce či Chomutova je přitom hojně využívána rodinami s dětmi a chválí si ji i turisté ze všech koutů republiky. „Rýsuje se tu nádherná možnost rozvoje cykloturistiky a ten, kdo tohle udělá, to se ani nedá nazvat člověkem. Neváží si ničeho. Každý turista nebo cyklista je vděčný za směrovníky a nějací blbečkové jim to zničí,“ uzavírá starosta Března s tím, že zabezpečení v lokalitě není možné a musí se tedy spolehnout na slušnost lidí. Jak informovala okresní policejní mluvčí Marie Pivková, policisté z Března případ řeší jako přestupek, protože způsobená škoda 4 800 korun nepřesáhla pětitisícovou hranici, aby vandalské jednání mohlo být posuzováno jako trestný čin.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video