Speciální prohlídky zavedou do běžně nepřístupných prostor

Iveta Drlíková 2018-04-21 02:07:00

Stekník (id) Na speciální prohlídky, které proběhnou o víkendu 21. a 22. dubna, můžete zavítat na zámek Stekník. Návštěvníkům se tak otevřou i běžně nepřístupné prostory, kde od podzimu probíhají restaurátorské práce. „První možnost mimořádně navštívit prostory, které procházejí v současné době restaurováním, jsme připravili u příležitosti Mezinárodního dne památek. Součástí prohlídky bude i krátká projekce, zachycující současnou obnovu a restaurování zámku,“ přibližuje zajímavou příležitost kastelánka Jana Zajíčková.

Speciální prohlídky nabídne zámek po oba dny, ale pouze v časech od 10 a 13 hodin. Současně budou probíhat i běžné prohlídky interiérů zámku s průvodcem, a to vždy v celou hodinu. Ty návštěvníky zavedou do salla terreny, jižního křídla s historickými hračkami a kočárky z 19. století, zámecké kaple a samozřejmě i do zdejší terasovité zahrady.

„Sezóna nám začala velice úspěšně. Na Velikonoce zavítalo na zámek 1077 návštěvníků. Dětem se akce „Hledání velikonočního zajíčka“ opět velice líbila a přišli i návštěvníci na klasické prohlídky zámku. Pro děti chystáme na státní svátek 1. 5. speciální prohlídky s názvem Poznáváme pohádky, a protože to bude i pro nás premiéra, moc se těšíme, jaká bude jejich reakce a jestli budou naše české pohádky dobře znát,“ dodává J. Zajíčková.  

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video