Macaráti z Podbořan: ukojili jsme svou touhu se zviditelnit. Vrátíme se!

Alla Želinská 2018-04-25 09:40:00

Jan Balín, Jakub Rázek, Ladislav Švarc, Adam Šída a Jan Kratochvíl – tuto pětici kamarádů z Podbořan a okolí sledovaly nedávno na televizních obrazovkách stovky tisíc diváků v oblíbeném zábavném soutěžním pořadu TV Nova Co na to Češi. Macaráti, jak se jmenovali, zazářili celkem pětkrát – vyhráli pět soubojů. Přitom na víc než dva dny v televizi je netipoval nikdo, ani oni sami. Co jsou zač, proč do toho šli, jak se jim soutěžilo a co si odnesli, jsme se zeptali kapitána družstva Honzy Balína i dalších členů týmu.

Jak vznikl nápad soutěžit v televizní show? Neinspirovaly vás náhodou Sestřičky, tým z Mediciny, který taky účinkoval v pořadu Co na to Češi?

Někde u piva jsme se společně domluvili, že by byla sranda tuto soutěž vyzkoušet a jelikož jsme všichni veselé povahy, tak jsme odeslali přihlášku. Tým Sestřiček nás nijak neinspiroval, jelikož v době vysílání jejich dílů jsme měli přihlášku odeslanou. Nutno podotknout, že jsme přihlášku odesílali celkem třikrát a až poslední pokus, při kterém jsme poslali i naši fotografii, byl úspěšný.

Jak dlouho jste usilovali o pozvání do pořadu?

První přihlášku jsme odeslali někdy koncem roku 2016, další na jaře 2017. To jsme posílali vždy bez fotografie nebo nějakého videa o našem týmu. Až poté kolem května loňského roku, kdy jsme spolu seděli v jedné restauraci, udělali jsme společnou fotografii se zlatavým mokem a odeslali. Koncem letních prázdnin jsme byli pozváni na casting, který se uskutečnil v září 2017, natáčení dílů pak 18. prosince.

Váš tým se jmenoval Macaráti. Proč právě takto?

Ten název je vlastně zamotaný i pro nás samotné. Vzniklo to před několika lety, když u kamaráda probíhala oslava a v TV zrovna byla reportáž s panem Macurou, který tehdy bojoval za práva žen s panem Rychtá-řem. My jsme jej odsuzovali, ale jedna z našich kamarádek řekla, že my jsme stejní – a použila přebrept – Macaráti. To už nám to zůstalo.


Zbytek rozhovoru najdete v aktuálním tištěném vydání Regionu Podbořanska, který  je od středy 25. dubna k zakoupení na pultech vašich prodejců tisku

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video