Originální závod dovedli do desátého ročníku

Iveta Drlíková 2018-06-08 09:16:00

Žatec (id) Originální závod Běh žatecké Jedenáctky má za sebou jubilejní 10. ročník. Celkem třiapadesát párů se letos v sobotu 26. května zapojilo do sportovně – pivního klání mužských, smíšených a ženských dvojic. Traťový rekord 1h:19m:25s, který padl v šestém ročníku, nebyl ani tentokrát překonaný, přesto měl závod jeden velmi silný moment. Na jeho trať totiž poprvé vyrazili i oba jeho pořadatelé, Luděk Chomát a Jiří Merda, kteří při své premiéře vybojovali mezi muži krásné třetí místo. „Závod se nám strašně líbil. Začátek byl sice těžký, ale pak už to šlo nějak samo. V Luďovi jsem měl toho nejlepšího parťáka. Třetí místo je super, vůbec jsme to nečekali,“ sdělil nám Jiří Merda a zároveň potvrdil, že opravdu oba končí s organizací úspěšné akce: „Běhat budeme i další roky, první místo bylo ještě daleko, ale akci už pořádat nebudeme. Kdyby to chtěl někdo za nás vzít, kontakty najde na webové stránce – behzatecke11.cz.“

Start a cíl desátého ročníku byl potřetí v řadě na zahradě vedle Lidového domu. Týmy vyrážely na trať postupně, takže byl závod dlouho napínavý. Nejpočetněji obsazenou kategorii mužských dvojic letos vyhráli Michal Vais a Lukáš Zmeškal aneb Tým co exuje, kteří časem 1h:32m:11s dosáhli i na celkové vítězství a tím i putovní cenu v podobě pivního soudku. „Je to naše třetí účast. Poprvé jsme byli pátí, vloni na třetím místě. Vítězství je nečekané, ale oba jsme dali do toho všechno a být první je parádní pocit. Lukáš je z naší dvojice určitě větší sportovec, tak mě hnal dopředu, já mu zase vypomohl s pitím,“ směje se Michal Vais, který nakonec obě ceny přebíral i za svého unaveného kolegu. Druzí mezi muži skončili Oldřich Janík s Františkem Burešem z týmu Dáme ještě jedno a uvidíme a třetí již zmínění „otcové zakladatelé”. Jen o jeden tým méně, tedy dvacet tři, startovalo ve smíšených dvojicích. Tady si prvenství skvělým časem 1h:33m:45s, vybojoval pár závodící pod názvem Nix a Hydra ve složení Jaroslav Cígl - Lucie Sirůčková. Stříbrnou příčku obsadil tým KIKI-RI-ČÍ - Jana Kováčová s Jaroslavem Tulachem a třetí byly Jíti děti - Viviana Šprláková – Puková s Ondřejem Valešem. Jen o fous to na bednu letos poprvé nevyšlo týmu Los Lupulos – Jan a Nella Šolcovi. Ti měli až čtvrtý nejlepší čas, ale za věrnost, když nechyběli na žádném z deseti ročníků, získali od pořadatelů speciální cenu.

V kategorii žen startovalo v jubilejním ročníku celkem šest dvojic. Nejrychlejší byly Sexy BonBonky - Monika Slavíková s Pavlínou Bajborovou, na druhé příčce skončily Vochmelky - Karolína Nosková s Jitkou Noskovou a třetí Duhové víly aneb Štěpánka Baťhová a Bára Šnajdrová. Pořadatelé ocenili rovněž tři týmy oděné do nejoriginálnějších dresů. Cenu získal Bolšoj tějatr (Miroslav Novák, Rudolf Hemelík, dále BZ11 (Luděk Chomát, Jiří Merda) a Repre (Oto Toferner, Jana Vaňhová).