Vojtíšek i díky vaší pomoci dělá pokroky!

Alla Želinská 2018-07-04 11:42:00

Podbořany (až) Těžká životní zkouška čekala před dvěma roky Kateřinu a Františka Solčanské z Podbořan, kteří mají ještě starší dcerku Kristýnu. Tenkrát jejich téměř dvouletý syn Vojtíšek těžce onemocněl herpetickou meningoencefalitidou, která mu zanechala následky: sekundární epilepsii, celkovou nehybnost, tracheostomii… Z dvouletého klučiny se jim vrátil do tříměsíčního miminka a pak začal boj – o návrat k normálnímu životu, o novou naději, že to bude dobré, že jejich synek bude opět zdravý a silný a šikovný…

Naštěstí se našla spousta lidí, kteří pomohli a pomáhají dál Vojtíškovi a jeho rodičům. Letos v dubnu Vojtík oslavil 4. narozeniny a jeho každý nový byť malinkatý „krůček“ k uzdravení je dárkem pro všechny členy rodiny včetně babičky Evy, která s nimi bydlí. „Chtěli bychom všem, kdo nám pomáhají, dat vědět, co všechno jsme pro našeho synka Vojtíška mohli pořídit. Jak pokročil a zvládal lázeňský pobyt v Klimkovickém sanatoriu, kde jsme mu mohli díky finanční podpoře zaplatit rehabilitační program,“ říkají manželé Solčanští (na snímku se synem Vojtíškem).

Po Janských lázních, kde se Vojtík s maminkou rehabilitoval ze začátku, letos na jaře poprvé podstoupil měsíční lázeňský pobyt právě v sanatoriu v Klimkovicích, a z výsledku jsou oba rodiče nadšeni. Před několika dny jim žáci a pedagogové podbořanského gymnázia předali výtěžek z charitativního prodeje kalendářů – téměř 9 tisíc korun. „Tato krásná pomoc z gymnázia, které pro Vojtíka uspořádalo i nezapomenutelný koncert, také veškerá podpora skvělých obyvatel Pečovatelské služby v čele s vrchní sestrou Ivankou Sýkorovou, pravidelné příspěvky nadace Dobrý anděl, naší rodiny a dalších dobrých lidí, to vše nám pomůže například s platbou za léčebné kůry v sanatoriu v Klimkovicích, kam se chystáme opět v říjnu a poté v květnu. Každá návštěva lázní Vojtíka posouvá o notný kus kupředu. Jedna léčebná kúra vyjde minimálně na dvacet tisíc korun a zdravotní pojišťovna na to bohužel nepřispívá,“ říká paní Katka.

O tom, jaké pokroky udělal malý velký bojovník Vojta, co všechno mu pomáhá a co ještě potřebuje, jsme si povídali u něj doma s jeho rodiči Kateřinou a Františkem Solčanskými a připravujeme rozhovor.  

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video