Vojtíšek i díky vaší pomoci dělá pokroky!

Alla Želinská 2018-07-04 11:42:00

Podbořany (až) Těžká životní zkouška čekala před dvěma roky Kateřinu a Františka Solčanské z Podbořan, kteří mají ještě starší dcerku Kristýnu. Tenkrát jejich téměř dvouletý syn Vojtíšek těžce onemocněl herpetickou meningoencefalitidou, která mu zanechala následky: sekundární epilepsii, celkovou nehybnost, tracheostomii… Z dvouletého klučiny se jim vrátil do tříměsíčního miminka a pak začal boj – o návrat k normálnímu životu, o novou naději, že to bude dobré, že jejich synek bude opět zdravý a silný a šikovný…

Naštěstí se našla spousta lidí, kteří pomohli a pomáhají dál Vojtíškovi a jeho rodičům. Letos v dubnu Vojtík oslavil 4. narozeniny a jeho každý nový byť malinkatý „krůček“ k uzdravení je dárkem pro všechny členy rodiny včetně babičky Evy, která s nimi bydlí. „Chtěli bychom všem, kdo nám pomáhají, dat vědět, co všechno jsme pro našeho synka Vojtíška mohli pořídit. Jak pokročil a zvládal lázeňský pobyt v Klimkovickém sanatoriu, kde jsme mu mohli díky finanční podpoře zaplatit rehabilitační program,“ říkají manželé Solčanští (na snímku se synem Vojtíškem).

Po Janských lázních, kde se Vojtík s maminkou rehabilitoval ze začátku, letos na jaře poprvé podstoupil měsíční lázeňský pobyt právě v sanatoriu v Klimkovicích, a z výsledku jsou oba rodiče nadšeni. Před několika dny jim žáci a pedagogové podbořanského gymnázia předali výtěžek z charitativního prodeje kalendářů – téměř 9 tisíc korun. „Tato krásná pomoc z gymnázia, které pro Vojtíka uspořádalo i nezapomenutelný koncert, také veškerá podpora skvělých obyvatel Pečovatelské služby v čele s vrchní sestrou Ivankou Sýkorovou, pravidelné příspěvky nadace Dobrý anděl, naší rodiny a dalších dobrých lidí, to vše nám pomůže například s platbou za léčebné kůry v sanatoriu v Klimkovicích, kam se chystáme opět v říjnu a poté v květnu. Každá návštěva lázní Vojtíka posouvá o notný kus kupředu. Jedna léčebná kúra vyjde minimálně na dvacet tisíc korun a zdravotní pojišťovna na to bohužel nepřispívá,“ říká paní Katka.

O tom, jaké pokroky udělal malý velký bojovník Vojta, co všechno mu pomáhá a co ještě potřebuje, jsme si povídali u něj doma s jeho rodiči Kateřinou a Františkem Solčanskými a připravujeme rozhovor.  

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video