Vojtíšek i díky vaší pomoci dělá pokroky!

Alla Želinská 2018-07-04 11:42:00

Podbořany (až) Těžká životní zkouška čekala před dvěma roky Kateřinu a Františka Solčanské z Podbořan, kteří mají ještě starší dcerku Kristýnu. Tenkrát jejich téměř dvouletý syn Vojtíšek těžce onemocněl herpetickou meningoencefalitidou, která mu zanechala následky: sekundární epilepsii, celkovou nehybnost, tracheostomii… Z dvouletého klučiny se jim vrátil do tříměsíčního miminka a pak začal boj – o návrat k normálnímu životu, o novou naději, že to bude dobré, že jejich synek bude opět zdravý a silný a šikovný…

Naštěstí se našla spousta lidí, kteří pomohli a pomáhají dál Vojtíškovi a jeho rodičům. Letos v dubnu Vojtík oslavil 4. narozeniny a jeho každý nový byť malinkatý „krůček“ k uzdravení je dárkem pro všechny členy rodiny včetně babičky Evy, která s nimi bydlí. „Chtěli bychom všem, kdo nám pomáhají, dat vědět, co všechno jsme pro našeho synka Vojtíška mohli pořídit. Jak pokročil a zvládal lázeňský pobyt v Klimkovickém sanatoriu, kde jsme mu mohli díky finanční podpoře zaplatit rehabilitační program,“ říkají manželé Solčanští (na snímku se synem Vojtíškem).

Po Janských lázních, kde se Vojtík s maminkou rehabilitoval ze začátku, letos na jaře poprvé podstoupil měsíční lázeňský pobyt právě v sanatoriu v Klimkovicích, a z výsledku jsou oba rodiče nadšeni. Před několika dny jim žáci a pedagogové podbořanského gymnázia předali výtěžek z charitativního prodeje kalendářů – téměř 9 tisíc korun. „Tato krásná pomoc z gymnázia, které pro Vojtíka uspořádalo i nezapomenutelný koncert, také veškerá podpora skvělých obyvatel Pečovatelské služby v čele s vrchní sestrou Ivankou Sýkorovou, pravidelné příspěvky nadace Dobrý anděl, naší rodiny a dalších dobrých lidí, to vše nám pomůže například s platbou za léčebné kůry v sanatoriu v Klimkovicích, kam se chystáme opět v říjnu a poté v květnu. Každá návštěva lázní Vojtíka posouvá o notný kus kupředu. Jedna léčebná kúra vyjde minimálně na dvacet tisíc korun a zdravotní pojišťovna na to bohužel nepřispívá,“ říká paní Katka.

O tom, jaké pokroky udělal malý velký bojovník Vojta, co všechno mu pomáhá a co ještě potřebuje, jsme si povídali u něj doma s jeho rodiči Kateřinou a Františkem Solčanskými a připravujeme rozhovor.  

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video