Pavilon s kavárnou se otevřel veřejnosti

Lucie Steklá 2018-07-14 10:02:00

Louny (lus) Velký zájem veřejnosti vzbudilo nedělní otevření zrekonstruovaného pavilonu A na lounském výstavišti. Při slavnostní akci promluvil starosta města Radovan Šabata, ředitelka lounské knihovny Dagmar Kučerová i šéf společnosti, která rekonstrukci prováděla a architekt projektu.

Obnovení pavilonu si vyžádalo náklady ve výši více než čtrnácti milionů korun. Rekonstrukce začala loni na podzim, protáhla se kvůli neočekávaným vícepracím do června. Z objektu v hojně navštěvovaném lounském parku, který se v posledních letech využíval jen několikrát do roka při výstavách, se počínaje nedělí stalo kulturní a společenské centrum města. Během sezony bude navíc veřejnosti přístupné denně.

Po slavnostním přestřižení pásky zrekonstruovaného, devadesát let starého, pavilonu A mohli přítomní nahlédnout dovnitř. „Měla by tu být kavárna a alespoň minimální zázemí pro návštěvníky. Počítáme i s tím, že by velký sál sloužil dál pro výstavy a veletrhy a v mezidobí pro další akce kulturního charakteru - koncerty, plesy či svatby,“ vysvětlil před zahájením oprav architekt Ondřej Tuček. A to se také podařilo. Prostorný sál nabízí dostatečný prostor pro tanec, posezení i hudební představení. Zrak přítomných se upíral ale hlavně k venkovní terase s kavárnou. Ta byla součástí původní stavby při jejím vzniku před bezmála devadesáti lety. Nedělní otevření pavilonu s kavárnou zpestřila módní přehlídka spolku Šatník paní mlynářky z Koštic a hudební produkce Bonus Orchestra.

V patře pavilonu bude fungovat kavárna s terasou, spodní část pavilonu nabízí prostor pro kulturní a společenské vyžití. Konat se tam mohou taneční zábavy, koncerty i svatby. „Doufáme, že si pavilon lidé oblíbí a že se u nás v kavárně vždy rádi zastaví při procházkách parkem,“ řekla Dagmar Kučerová, ředitelka Městské knihovny v Lounech, která má objekt v podnájmu. Pro akce na lounském výstavišti vznikl projekt s názvem Park Louny. Má své webové i facebookové stránky, na nichž informuje o dění v lounském parku. Součástí je také amfiteátr na výstavišti.

Rekonstrukci pavilonu A zdržela a prodražila dřevomorka i další dřevokazné houby a hmyz, již dělníci objevili v březnu. Škůdci se objevili po odkrytí přibližně tří čtvrtin podlahy sálu, napadené byly trámy v podlaze. „Došlo ke kompletnímu zlikvidování všech původních dřevěných konstrukčních vrstev podlahy, k chemickému ošetření zdí a změně plánovaných vrstev podlahy s minimálním využitím dřeva,“ vysvětlila vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sunkovská. S tím souviselo jak navýšení ceny, tak i prodloužení termínu dokončení. Z původního 10. června to byl až samotný závěr měsíce.

Od pondělí 9. července je kavárna otevřena denně od 11 do 21 hodin. Nabídne nápoje a studenou kuchyni v podobě chlebíčků nebo zákusků. Návštěvníci si budou moci prohlédnout vystavené velkoformátové fotografie, které přibližují návštěvu prezidenta T. G. Masaryka na lounském výstavišti v roce 1931. Městská knihovna připravila na prázdninové měsíce několik akcí. „V červenci chystáme taneční večer s dechovou kapelou Lounská 13, promítání filmů, taneční večer s reprodukovanou hudbou, na srpen divadelní vystoupení,“ přiblížila akce ředitelka.

Rekonstrukce pavilonu A na lounském výstavišti je dalším krokem k oživění a zatraktivnění celého parku. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video