Místní i německé děti si užily tábor

Alla Želinská 2018-07-26 09:15:00

Podbořany (až) Čtyři desítky českých a německých dětí se zúčastnily družebního tábora DDM Podbořany s Ehrenfriedersdorfem v Sasku.

Podbořanští účastníci přivítali v pondělí 16. července přes dvě desítky dětí z německého Edorfu a hned odpoledne po společném obědě je přivítal i na podbořanské radnici tajemník Martin Gutzer. Pak už na děti čekal chovatel a závodník Roman Habásko se svoji smečkou sibiřských psů husky. První den pod názvem Naši čtyřnozí kamarádi se tak povedl.

V úterý děti navštívily Chrám chmele a piva v Žatci s majákem a 3D projekcí, zajímavým vyprávěním a labyrintem. Relaxovaly v Kapucínské zahradě. Třetí den pod názvem Pojďme se bavit patřil minizoo lounské firmy Seko. „Děti si den velmi užily a počasí nám přálo, ostatně po celý týden. Středeční den pod názvem Putování za zvířátky jsme strávili návštěvou farmy Václava Staňka ve Chmelištné. Viděli jsme ukázky ze života na farmě, vyzkoušeli jsme zavážení sena, krmení koní, ovcí a koz, nahlédli do tajemství výroby sýra a ochutnali jsme nejen sýr, ale i lokální produkt – med, užili jsme si jízdu na koni, koňské rodeo a spoustu další zábavy,“ přiblížila program vedoucí DDM Irena Preclíková. V pátek nastal čas rozloučení s přáteli a na účastníky družebního tábora v areálu domu dětí čekal seminář ČSOP Klíny na téma chovu ovcí a zpracování vlny, vitrážová dílna manželů Kantových z Lubence, dekorace krásných náramků pletených z papíru, které připravila Daniela Králová, zábavný kviz a společné focení. „Poděkování patří všem výše jmenovaným za pomoc při realizaci družebního tábora a také zaměstnancům restaurace Národní dům za výborné jídlo,“ dodala I. Preclíková.

V následujících čtrnácti dnech od 23. července do pátku 3. srpna probíhají v Domě dětí a mládeže v Podbořanech příměstské tábory pro místní děti a od 6. až do 31. srpna pak je dům dětí otevřen pro všechny děti na hry a soutěže na prázdniny.

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video