Tip na prázdninový výlet – zámek Pátek

Jarka Cibulková 2018-07-28 04:53:00

Pátek (caj) Raně barokní zámek v Pátku nad Ohří na Lounsku v červnu otevřel již patnáctou výstavní sezonu. Vábí nástropními malbami z první poloviny 18. století od Františka Siarda Noseckého. V galerii akademické malířky Hany Štroblové si můžete prohlédnout obrazy, grafiku a keramická díla. V expozici zámku se můžete seznámit s historií obce a slavnými osobnostmi: Bedřichem Schnirchem, botanikem Benediktem Roezlem, cestovatelem Emilem Holubem, akademickým malířem Václavem Březinou. Výstava „Očima vzpomínek“ prezentuje součásti oblečení, doplňky a předměty našich předků z přelomu 19. a 20. století a expozice „Dětský pokoj“ – historické hračky pro děti.

Sobota 28. července, bude věnována přednášce Jaromíra Tlustého s názvem Pátečtí občané na frontách Velké války. Začátek je naplánován od 16 hodin. Další a poslední akcí na zámku je mše v kapli v neděli 2. září od 9.30 hodin. Bude ji celebrovat Michael J. Pojezdný opat strahovský, na varhany zahraje Martina Podaná a zpěvem ji doprovodí Miroslav Sochr.

Zámek v Pátku je otevřen do 26. srpna vždy v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Kromě výše zmíněných stálých expozic jsou letos nainstalovány v páteckém zámku fotografie Stanislava Koženého s názvem České středohoří, keramika Ivany Králíčkové a Kateřiny Pacltové a výstava Očima vzpomínek Hany Jiroutové.

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video