Chodce už padající omítka neohrožuje

Jarka Cibulková 2018-07-29 14:04:00

Louny (caj) Od třináctého května byl obehnán páskou městské policie rohový dům čp. 880 na rohu ulic Vrchlického a Na Valích v Lounech. „Informaci o padající omítce v ulici Vrchlického jsme obdrželi v neděli ve večerních hodinách. Jelikož zde hrozilo nebezpečí pro kolemjdoucí chodce, bylo hlídkou místo neprodleně ohraničeno bezpečnostní páskou se zákazem vstupu. Sloužící směně se podařilo sehnat i telefonní kontakt na majitele nemovitosti, ale bohužel se ho nepodařilo zkontaktovat. Proto celá věc byla hned v pondělí ráno předána na městský úřad, který v celé věci činí další opatření,“ řekl nám ředitel Městské policie v Lounech Radek Baláš. Podle našich informací stavební úřad vede s vlastníkem stavby řízení k nařízení nutných zabezpečovacích prací. „Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o stavbu v Městské památkové zóně, obhlédli nemovitost zástupci Národního památkového ústavu a Státní památkové péče, kteří poškození odborně posoudili,“ řekla nám vedoucí odboru stavebního úřadu lounské radnice Kateřina Todtová.

Minulý týden došlo k nápravě. Majitel si objednal firmu, která otloukla omítku, hrozící pádem, a zabezpečila secesní prvky nacházející se na střeše. Pokud by tak majitel objektu zabezpečovací práce neprovedl, zajistil by je stavební úřad prostřednictvím stavebního podnikatele. Za přestupek neprovedení nařízených zabezpečovacích prací lze uložit pokutu do výše 500 tisíc korun, do výše 200 tisíc korun může vystoupat pokuta za přestupek neudržování stavby v řádném stavu. 

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video