Chodce už padající omítka neohrožuje

Jarka Cibulková 2018-07-29 14:04:00

Louny (caj) Od třináctého května byl obehnán páskou městské policie rohový dům čp. 880 na rohu ulic Vrchlického a Na Valích v Lounech. „Informaci o padající omítce v ulici Vrchlického jsme obdrželi v neděli ve večerních hodinách. Jelikož zde hrozilo nebezpečí pro kolemjdoucí chodce, bylo hlídkou místo neprodleně ohraničeno bezpečnostní páskou se zákazem vstupu. Sloužící směně se podařilo sehnat i telefonní kontakt na majitele nemovitosti, ale bohužel se ho nepodařilo zkontaktovat. Proto celá věc byla hned v pondělí ráno předána na městský úřad, který v celé věci činí další opatření,“ řekl nám ředitel Městské policie v Lounech Radek Baláš. Podle našich informací stavební úřad vede s vlastníkem stavby řízení k nařízení nutných zabezpečovacích prací. „Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o stavbu v Městské památkové zóně, obhlédli nemovitost zástupci Národního památkového ústavu a Státní památkové péče, kteří poškození odborně posoudili,“ řekla nám vedoucí odboru stavebního úřadu lounské radnice Kateřina Todtová.

Minulý týden došlo k nápravě. Majitel si objednal firmu, která otloukla omítku, hrozící pádem, a zabezpečila secesní prvky nacházející se na střeše. Pokud by tak majitel objektu zabezpečovací práce neprovedl, zajistil by je stavební úřad prostřednictvím stavebního podnikatele. Za přestupek neprovedení nařízených zabezpečovacích prací lze uložit pokutu do výše 500 tisíc korun, do výše 200 tisíc korun může vystoupat pokuta za přestupek neudržování stavby v řádném stavu. 

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


PRODAVAČKA

Přijmu prodavačku do večerky v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video