Indie, Keňa, Čína, Brazílie,… Studenti poznávali odlišné kultury a národnosti

Hedvika Fajkusová 2019-03-10 17:00:00

Indonésie, Malajsie, Kyrgyzstán, Keňa, Brazílie, Indie, Gruzie a Čína. To jsou země, které mezi místními nepatří zrovna mezi nejvyhledávanější turistické destinace a mnoho z nás je tedy za svůj život ani nenavštíví. Studenti Gymnázia Žatec však měli možnost dozvědět se během minulého týdne o ekonomické, politické a kulturní situaci daných zemí přímo od tamějších obyvatel.

Žatecké gymnázium se totiž zapojilo do multikulturního vzdělávacího projektu EDISON. Školu navštívila skupina osmi vysokoškolských studentů z různých zemí světa, kteří si pro gymnazisty připravili prezentace o své zemi a vedli s nimi diskuze na různá témata, a to vše v anglickém jazyce.

Stážisté z nejrůznějších koutů světa byli na základních a středních školách napříč celou Českou republikou. Jejich šestitýdenní pobyt končil právě v Žatci.

,,Největším přínosem projektu pro naši školu vidím v tom, že je celý týden v angličtině. Stážisté mají pro naše studenty připravené prezentace v angličtině a studenti na ně mohou v angličtině reagovat. V rámci dvouhodinové přednášky nejdříve v prezentaci představí kulturu, zvyky nebo tradice své země a poté je to už hodně interaktivní. Někdo má připravenou výuku tanců, někdo učí písmo či slovíčka nebo se studenty diskutuje o tradičních jídlech,“ vysvětlila přínosy projektu, ke kterým, mimo zlepšení se v angličtině, patří také srovnání různých zemí s tou naší, mezikulturní gramotnost a kontakt se zahraničím, zástupkyně ředitele Lenka Kafková.

Anglické dvouhodinovky byly určené především studentům vyšších ročníků. Zapojena byla ale také kvarta, tedy vrstevníci deváťáků základních škol. ,,Zapojili jsme jen tak na kukandu také malý gympl. Maturanti měli rovněž smůlu. Mohli kouknout jen na dvě hodiny, protože se musí učit. Ostatní třídy měly čtyři hodiny denně s tím, že program probíhal vždy dopoledne do 11.40,“ sdělila dále Lenka Kafková.

Pro zahraniční stážisty byl připraven ale mnohem bohatší program. Minulé úterý například vyjeli bobovat na Halži. Většina z nich totiž sníh ještě nikdy neviděla. Dále se šli podívat do Žateckého pivovaru a Chrámu chmele a piva. ,,Za tu dobu, co jsou v republice si pivo docela dost oblíbili. Už se dokonce i vyznají. Kozel, Plzeň, Žatecký,… Mají přehled,“ smál se ředitel gymnázia Miroslav Řebíček.

Podpůrným projektem EDISONu je projekt Global Host, díky kterému mohou rodiny a studenti ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. I do něho se zdejší gymnázium zapojilo. ,,Všem hostitelským rodinám i dětem z těchto rodin patří veliké poděkování. Popravdě to musí být zápřah. Ubytovávají studenty nezištně, zadarmo a dělají to hlavně proto, že chtějí škole umožnit být součástí projektu. A to je úžasné,“ pronesl na závěr poděkování rodinám a studentům ředitel školy.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.