Indie, Keňa, Čína, Brazílie,… Studenti poznávali odlišné kultury a národnosti

Hedvika Fajkusová 2019-03-10 17:00:00

Indonésie, Malajsie, Kyrgyzstán, Keňa, Brazílie, Indie, Gruzie a Čína. To jsou země, které mezi místními nepatří zrovna mezi nejvyhledávanější turistické destinace a mnoho z nás je tedy za svůj život ani nenavštíví. Studenti Gymnázia Žatec však měli možnost dozvědět se během minulého týdne o ekonomické, politické a kulturní situaci daných zemí přímo od tamějších obyvatel.

Žatecké gymnázium se totiž zapojilo do multikulturního vzdělávacího projektu EDISON. Školu navštívila skupina osmi vysokoškolských studentů z různých zemí světa, kteří si pro gymnazisty připravili prezentace o své zemi a vedli s nimi diskuze na různá témata, a to vše v anglickém jazyce.

Stážisté z nejrůznějších koutů světa byli na základních a středních školách napříč celou Českou republikou. Jejich šestitýdenní pobyt končil právě v Žatci.

,,Největším přínosem projektu pro naši školu vidím v tom, že je celý týden v angličtině. Stážisté mají pro naše studenty připravené prezentace v angličtině a studenti na ně mohou v angličtině reagovat. V rámci dvouhodinové přednášky nejdříve v prezentaci představí kulturu, zvyky nebo tradice své země a poté je to už hodně interaktivní. Někdo má připravenou výuku tanců, někdo učí písmo či slovíčka nebo se studenty diskutuje o tradičních jídlech,“ vysvětlila přínosy projektu, ke kterým, mimo zlepšení se v angličtině, patří také srovnání různých zemí s tou naší, mezikulturní gramotnost a kontakt se zahraničím, zástupkyně ředitele Lenka Kafková.

Anglické dvouhodinovky byly určené především studentům vyšších ročníků. Zapojena byla ale také kvarta, tedy vrstevníci deváťáků základních škol. ,,Zapojili jsme jen tak na kukandu také malý gympl. Maturanti měli rovněž smůlu. Mohli kouknout jen na dvě hodiny, protože se musí učit. Ostatní třídy měly čtyři hodiny denně s tím, že program probíhal vždy dopoledne do 11.40,“ sdělila dále Lenka Kafková.

Pro zahraniční stážisty byl připraven ale mnohem bohatší program. Minulé úterý například vyjeli bobovat na Halži. Většina z nich totiž sníh ještě nikdy neviděla. Dále se šli podívat do Žateckého pivovaru a Chrámu chmele a piva. ,,Za tu dobu, co jsou v republice si pivo docela dost oblíbili. Už se dokonce i vyznají. Kozel, Plzeň, Žatecký,… Mají přehled,“ smál se ředitel gymnázia Miroslav Řebíček.

Podpůrným projektem EDISONu je projekt Global Host, díky kterému mohou rodiny a studenti ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. I do něho se zdejší gymnázium zapojilo. ,,Všem hostitelským rodinám i dětem z těchto rodin patří veliké poděkování. Popravdě to musí být zápřah. Ubytovávají studenty nezištně, zadarmo a dělají to hlavně proto, že chtějí škole umožnit být součástí projektu. A to je úžasné,“ pronesl na závěr poděkování rodinám a studentům ředitel školy.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.