Patnácté Lounské divadlení zve. V pátek a sobotu se představí šest souborů

Jarka Cibulková 2019-03-08 09:13:38

Louny (caj) Tři sudičky zahájily včera ve čtvrtek 7. března na podiu Vrchlického divadla patnáctý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Lounské divadlení. Vladislav Valeš, principál Rádobydivadla Klapý, který byl u zrodu přehlídky, ředitel Vrchlického divadla Jakub Bielecki a starosta Loun Pavel Janda popřáli návštěvníkům hezkou zábavu. S programem celé přehlídky poté seznámila Milena Syrovátková, která poprosila publikum o potlesk ve stoje pro velké divadelníky a bývalé členy poroty Františka Zborníka a Jan Holfeuer.

O výsledcích rozhodne pětičlenná porota ve složení Jaroslav Kodeš, Veronika Týcová, Zdeněk Janál, Miroslav Král a Vladimír Drápal. Návštěvníci jednotlivých představení mohou svým hlasem rozhodnout o Ceně diváka.

Divadlení zahájil spolek Laso Praha s hrou Drazí pozůstalí, večer následovala úsměvná tragédie Tanga pro Ježíška v podání Vladimíry Zborníkové a Václava Klapky z Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa. Pátek zahájí od 10.15 hodin domácí soubor Kefírová sekta Louny s hořkou komedií Nízkotučný jogurt. Na Deset způsobů, jak přežít zombie apokalypsu, se přijďte podívat od 17 hodin, bláznivou komedii přiveze Divadlo Navenek Kadaň. Hrobka s vyhlídkou je název detektivní komedie, která je na programu divadlení v pátek od 20 hodin.

Kvůli zranění členky souboru Li-Di Litoměřice dochází v sobotu ke změně programu. Od 11 hodin je zastoupí také Litoměřičáci Sex Culomets s road movie Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky do Afriky. Pražské Divadlo Pod Petřínem přiveze do Loun v sobotu od 15 hodin hru Miroslava Horníčka Dva muži v šachu. A posledním účinkujícím patnáctého ročníku Lounského divadlení přiveze spolek Karel Čapek z Děčína pikantní Maju.

A v neděli na Slavnostním vyhlášení výsledků zazáří jako host Anatol Svahilec, básník a mistr republiky ve slam poetry.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video