Patnácté Lounské divadlení zve. V pátek a sobotu se představí šest souborů

Jarka Cibulková 2019-03-08 09:13:38

Louny (caj) Tři sudičky zahájily včera ve čtvrtek 7. března na podiu Vrchlického divadla patnáctý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Lounské divadlení. Vladislav Valeš, principál Rádobydivadla Klapý, který byl u zrodu přehlídky, ředitel Vrchlického divadla Jakub Bielecki a starosta Loun Pavel Janda popřáli návštěvníkům hezkou zábavu. S programem celé přehlídky poté seznámila Milena Syrovátková, která poprosila publikum o potlesk ve stoje pro velké divadelníky a bývalé členy poroty Františka Zborníka a Jan Holfeuer.

O výsledcích rozhodne pětičlenná porota ve složení Jaroslav Kodeš, Veronika Týcová, Zdeněk Janál, Miroslav Král a Vladimír Drápal. Návštěvníci jednotlivých představení mohou svým hlasem rozhodnout o Ceně diváka.

Divadlení zahájil spolek Laso Praha s hrou Drazí pozůstalí, večer následovala úsměvná tragédie Tanga pro Ježíška v podání Vladimíry Zborníkové a Václava Klapky z Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa. Pátek zahájí od 10.15 hodin domácí soubor Kefírová sekta Louny s hořkou komedií Nízkotučný jogurt. Na Deset způsobů, jak přežít zombie apokalypsu, se přijďte podívat od 17 hodin, bláznivou komedii přiveze Divadlo Navenek Kadaň. Hrobka s vyhlídkou je název detektivní komedie, která je na programu divadlení v pátek od 20 hodin.

Kvůli zranění členky souboru Li-Di Litoměřice dochází v sobotu ke změně programu. Od 11 hodin je zastoupí také Litoměřičáci Sex Culomets s road movie Poslední cesta Zikmunda a Hanzelky do Afriky. Pražské Divadlo Pod Petřínem přiveze do Loun v sobotu od 15 hodin hru Miroslava Horníčka Dva muži v šachu. A posledním účinkujícím patnáctého ročníku Lounského divadlení přiveze spolek Karel Čapek z Děčína pikantní Maju.

A v neděli na Slavnostním vyhlášení výsledků zazáří jako host Anatol Svahilec, básník a mistr republiky ve slam poetry.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video