Tento týden v Regionu Podbořanska

Alla Želinská 2019-03-12 09:35:00

Týdeník Region Podbořanska č. 10 vychází ve středu 13. března 2019.

V desátém vydání Regionu Podbořanska se dočtete, jak dopadla rekonstrukce KD v Podbořanech, o úspěchu vyhlídky na Rubínu v celostátní anketě Rozhledna roku, jak si studenti a učitelé GSOŠ Podbořany užili týden se zahraničními stážisty ze šesti zemí, přinášíme také glosa na téma Vlajka pro Tibet a jak to chodí na zastupitelstvu v Kryrech. V pokračování se vracíme k osudům volyňských Čechů, o nichž přednášela historička a zrovna probíhá putovní výstava v podbořanském muzeu.

Dozvíte se o počinu dobrovolníků na stezce ke Křečovu, kde jsou nové rozcestník a posezení pro turisty, o úspěších žáků ZŠ Husova, o dopisu T. G. Masaryka E. Voskovi, jehož pamětní deska je v Krásném Dvoře. Najdete tu pozvánku na další přednášku v lubenecké knihovně – tentokrát farmáře a zprávu o krásné spolupráci klientů DpS Vroutek se školkou – babičky čtou dětem pohádky.

V rozhovoru s Ivem Krausem se dočtete o náhradních a pěstounských rodinách, o jeho duchovním působení na Peruci a v Podbořanech. V týdeníku nahlédnete i do života odsouzených žen v Drahonicích. Přinášíme také fotoreportáž z maškarního plesu Husovky, z tvoření MŠ Žatecká i květinové tradice hasičů k MDŽ.

Sportovní strana nabízí rozhovor s fotbalistou J. Sulovským, který hrál mj. v Blšanech, Vroutku, posledně za Žatec a přechází na profesionální smlouvu do Loun. Dále pak pokračují zápasy Zimního turnaje a v 5. kole Buškovice vyhrály s Libědicemi. Informujeme o závodu Rolardistans PD 300, kterým Roman Habásko završil soutěžní sezonu. O další výhře lubeneckých hokejistů v utkání, kde padlo neuvěřitelných 57 gólů, i o rozbíhající se jarní fotbalové sezoně. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.