Tento týden v Regionu Podbořanska

Alla Želinská 2019-03-12 09:35:00

Týdeník Region Podbořanska č. 10 vychází ve středu 13. března 2019.

V desátém vydání Regionu Podbořanska se dočtete, jak dopadla rekonstrukce KD v Podbořanech, o úspěchu vyhlídky na Rubínu v celostátní anketě Rozhledna roku, jak si studenti a učitelé GSOŠ Podbořany užili týden se zahraničními stážisty ze šesti zemí, přinášíme také glosa na téma Vlajka pro Tibet a jak to chodí na zastupitelstvu v Kryrech. V pokračování se vracíme k osudům volyňských Čechů, o nichž přednášela historička a zrovna probíhá putovní výstava v podbořanském muzeu.

Dozvíte se o počinu dobrovolníků na stezce ke Křečovu, kde jsou nové rozcestník a posezení pro turisty, o úspěších žáků ZŠ Husova, o dopisu T. G. Masaryka E. Voskovi, jehož pamětní deska je v Krásném Dvoře. Najdete tu pozvánku na další přednášku v lubenecké knihovně – tentokrát farmáře a zprávu o krásné spolupráci klientů DpS Vroutek se školkou – babičky čtou dětem pohádky.

V rozhovoru s Ivem Krausem se dočtete o náhradních a pěstounských rodinách, o jeho duchovním působení na Peruci a v Podbořanech. V týdeníku nahlédnete i do života odsouzených žen v Drahonicích. Přinášíme také fotoreportáž z maškarního plesu Husovky, z tvoření MŠ Žatecká i květinové tradice hasičů k MDŽ.

Sportovní strana nabízí rozhovor s fotbalistou J. Sulovským, který hrál mj. v Blšanech, Vroutku, posledně za Žatec a přechází na profesionální smlouvu do Loun. Dále pak pokračují zápasy Zimního turnaje a v 5. kole Buškovice vyhrály s Libědicemi. Informujeme o závodu Rolardistans PD 300, kterým Roman Habásko završil soutěžní sezonu. O další výhře lubeneckých hokejistů v utkání, kde padlo neuvěřitelných 57 gólů, i o rozbíhající se jarní fotbalové sezoně. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.