Zdravotnictví na Lounsku, jeden problém za druhým

Lucie Steklá 2019-03-13 11:16:17

Louny (lus) Během několika dní muselo vedení lounské radnice řešit dvě situace týkající se zdravotnictví. První, týkající se onkologických pacientů, řešili lounští zastupitelé na svém jednání, druhá, ohledně zajištění zdravotnické dopravy, spadla „do klína“ starostovi města během minulého týdne.

Podle vyjádření Pavla Jandy, starosty Loun, rozdala, bez předchozího upozornění, výpovědi svým zaměstnancům v lounské dopravní zdravotnické službě Krajská zdravotní. „Tato Ústeckým krajem vlastněná společnost tak nebude od dubna nadále tuto službu v Lounech a okolí pro pacienty zajišťovat. Nepočítám s tím, že by společnost své rozhodnutí změnila. Proto jsem v kontaktu se zaměstnanci ve výpovědi,“ uvedl starosta s tím, že se v závěru týdne sešel s jedním soukromým provozovatelem. Během tohoto týdne má starosta naplánované jednání s dalším dopravcem. „Město je v rámci svých možností připraveno pomoci těm dopravcům, kteří jsou ochotni na lounsku působit. Po dnešku jsem si jistý, že přes totální neprofesionalitu a nevstřícnost krajské společnosti bude o dopravu pacientů postaráno. Jsem rozčarován, že Město Louny nikdo za provozovatele z Krajské zdravotní nekontaktoval, dopředu neinformoval, ani se nepokusil hledat možnosti, jak pokračovat. Odchod krajského dopravce z regionu je věc, kterou budu řešit s vedením Krajské zdravotní i s hejtmanem Bubeníčkem,” uzavřel P. Janda.

O vyjádření jsme požádali vedení Krajské zdravotní. K situaci se vyjádřil náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní MUDr. Aleš Chodacki: „Rozhodnutím představenstva Krajské zdravotní, ze dne 31. 1. 2019, bylo uloženo ukončit provozování střediska dopravní zdravotnické služby v lounském regionu. Dopravní zdravotnickou službu bude v tomto regionu Krajská zdravotní zajišťovat do 30. 6. 2019. Od tohoto termínu je předpokládáno zajištění těchto služeb jiným subjektem.“

Druhým problémem, který se ve zdravotnictví vyskytl, bylo možné omezení provozu onkologie v chomutovské nemocnici, na které upozornil zastupitele Michal Pehr s tím, že někteří z lékařů v Lounech obdrželi dopis, který je o situaci informoval. Vliv omezení provozu má samozřejmě na pacienty z lounského okresu. Lounští zastupitelé proto přijali usnesení, které ukládá vedení města ohledně příjmu onkologických pacientů, jednat s vedením nemocnice Chomutov. Ještě během jednání zastupitelů lékař Vladimír Emingr upřesnil informace ohledně onkologie. „Krajská zdravotní má dvě onkologické pracoviště, jedno v Chomutově a druhé v Ústí nad Labem. Současná personální situace v Chomutově je nedostačující. V Ústí nad Labem je situace daleko lepší, takže vůbec nedochází k omezení příjmu onkologických pacientů z Loun, pokud jde pacient na prvotní onkologické vyšetření, je směrován na onkologické pracoviště právě do Ústí. Pokud je již pacient léčen, má stanovený cyklus chemoterapie nebo ozařování,“ přiblížil V. Emingr.

Jako pozitivum mohou lidé z Lounska brát udržení fungování pohotovosti pro dospělé i děti, které po novém roce také hrozilo omezení. Díky ochotě některých dětských lékařů ale zůstalo zachováno. Od minulého pátku je také opět zprovozněno dětské oddělení v žatecké nemocnici. Tým lékařů a sester je v plném nasazení věnovat se malým i větším pacientům. Porodnice zůstává kvůli nedostatku lékařů stále uzavřena.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.