Galerie nabídne Noc v Sudetech

Jarka Cibulková 2019-03-28 14:17:24

Hříškov (caj) Galerie XXL přivítá tento pátek 29. března od 18 hodin novou výstavu Noc v Sudetech

. Představí se vám díla českého malíře Jaroslava Valečky, jehož obrazy odrážejí kouzlo poetické melancholie. Po absolvování pražského gymnázia vystudoval Akademii výtvarných umění. Své vzdělání obohatil i mezinárodními stážemi a studijní pobyty jak v Německu a Francii, tak i v Norsku či Holandsku. Jeho dílo je zastoupeno v četných státních i soukromých sbírkách (např. Národní galerie v Praze, GASK Kutná Hora, Alšova jihočeská galerie, Rabasova galerie Rakovník, Festung Koenigstein a mnohé další). Britský kritik a historik umění Edward Lucie-Smith o něm prohlásil, že Valečka přijímá pohnutou minulost té oblasti Evropy, v níž žije, a často tak výmluvně hovoří o tom, co římský básník Vergilius před více než dvěma tisíci lety nazval “lacrimae rerum” – “slzy věcí”.

Příjemné prostředí ve hříškovské galerii u sklenky vína bude doprovázet Mostecké kvarteto a výstavu bude moderovat ředitel galerie Ladislav Paur. Příznivci umění si mohou následně díla Jaroslava Valečky prohlédnout od 1. dubna do 20. září v Galerii XXL Hříškov. Návštěvu výstavy si mohou zájemci domluvit na tel. čísle 775 706 023

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video