Nový turistický panel plný nabídek

Alla Želinská 2019-04-02 11:10:00

Podbořany - Na Masarykově náměstí v Podbořanech mezi kulturním domem a obchodním domem Rubín stojí nový turistický panel. Veškeré fotografie a informace na teto oboustranné tabuli jsou dílem dlouholeté turistky Zdenky Krůtové s pomoci členů KČT Podbořany, přátel, kamarádů.

„Pro prvopočátek se musíme vrátit do loňského září, kdy jsme s Janou Hoťkovou coby zástupkyně KČT Podbořany obdržely příspěvek 10 000 Kč v 6. otevřeném grantovém kole firmy Logit vyhlášeném ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Nejprve jsme museli najít výrobce pro panel, což byla nakonec firma Urbania se sídlem až na Moravě. Částka za výrobu tohoto panelu však přesahovala výši grantu, a to o dalších 2674 Kč. Zároveň se projednávala i cena za grafické zpracování, které nám přislíbila podbořanská firma Westprint. Tady částka byla vyčíslena ve výši 3751 Kč. Celkové náklady se tak vyšplhaly na 16 425 Kč. Chybějících necelých 6,5 tisíce nám dofinancoval Městský úřad Podbořany, který rovněž zajistil instalaci této oboustranné turistické tabule na náměstí v Podbořanech,“ vypráví Zdenka Krůtová.

Její práce na přípravě obsahu panelu trvala několik měsíců. „Nejprve jsem někdy pěšky, jindy autem začala navštěvovat nejrůznější místa po Podbořanech a blízkém okolí a fotit je. Z nich jsem vybírala obrázky míst, která by turisty mohla zajímat, či přilákat k relaxaci. Pak jsem připojila stručné texty. Následovala ještě konzultace s několika odborníky, rovněž jsem nechala posoudit i několika laiky, to proto, že panel je určen pro co nejširší veřejnost. Mravenčí práce a náročná na čas. Na jedné straně panelu najdeme upozornění na místa přímo v Podbořanech, druhá strana je věnovaná kaolinu, surovině, která je doposud s městem spjatá,“ dodává paní Krůtová. Panel, či turistická tabule, obě pojmenování jsou správná, upozorňuje nejen na expozici vybudovanou v hlubanské gotické tvrzi teprve nedávno, či na vyhlídkovou věž na Rubínu, ale i na další lokality v Podbořanech a v blízkém okolí.

„Velmi pečlivě jsem vybírala i místo, kam tabuli postavit. Byla instalována se souhlasem městského úřadu v místech, kde během roku probíhají další kulturní akce, trhy, kudy chodí větší množství místních obyvatel, jednoduše řečeno, aby byla hodně na očích. Mám radost, že můj nápad se stal skutečností a je zrealizován. Hlavně si přeji, aby se panel líbil a splnil svůj účel,“ řekla Z. Krůtová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.