Nový turistický panel plný nabídek

Alla Želinská 2019-04-02 11:10:00

Podbořany - Na Masarykově náměstí v Podbořanech mezi kulturním domem a obchodním domem Rubín stojí nový turistický panel. Veškeré fotografie a informace na teto oboustranné tabuli jsou dílem dlouholeté turistky Zdenky Krůtové s pomoci členů KČT Podbořany, přátel, kamarádů.

„Pro prvopočátek se musíme vrátit do loňského září, kdy jsme s Janou Hoťkovou coby zástupkyně KČT Podbořany obdržely příspěvek 10 000 Kč v 6. otevřeném grantovém kole firmy Logit vyhlášeném ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací. Nejprve jsme museli najít výrobce pro panel, což byla nakonec firma Urbania se sídlem až na Moravě. Částka za výrobu tohoto panelu však přesahovala výši grantu, a to o dalších 2674 Kč. Zároveň se projednávala i cena za grafické zpracování, které nám přislíbila podbořanská firma Westprint. Tady částka byla vyčíslena ve výši 3751 Kč. Celkové náklady se tak vyšplhaly na 16 425 Kč. Chybějících necelých 6,5 tisíce nám dofinancoval Městský úřad Podbořany, který rovněž zajistil instalaci této oboustranné turistické tabule na náměstí v Podbořanech,“ vypráví Zdenka Krůtová.

Její práce na přípravě obsahu panelu trvala několik měsíců. „Nejprve jsem někdy pěšky, jindy autem začala navštěvovat nejrůznější místa po Podbořanech a blízkém okolí a fotit je. Z nich jsem vybírala obrázky míst, která by turisty mohla zajímat, či přilákat k relaxaci. Pak jsem připojila stručné texty. Následovala ještě konzultace s několika odborníky, rovněž jsem nechala posoudit i několika laiky, to proto, že panel je určen pro co nejširší veřejnost. Mravenčí práce a náročná na čas. Na jedné straně panelu najdeme upozornění na místa přímo v Podbořanech, druhá strana je věnovaná kaolinu, surovině, která je doposud s městem spjatá,“ dodává paní Krůtová. Panel, či turistická tabule, obě pojmenování jsou správná, upozorňuje nejen na expozici vybudovanou v hlubanské gotické tvrzi teprve nedávno, či na vyhlídkovou věž na Rubínu, ale i na další lokality v Podbořanech a v blízkém okolí.

„Velmi pečlivě jsem vybírala i místo, kam tabuli postavit. Byla instalována se souhlasem městského úřadu v místech, kde během roku probíhají další kulturní akce, trhy, kudy chodí větší množství místních obyvatel, jednoduše řečeno, aby byla hodně na očích. Mám radost, že můj nápad se stal skutečností a je zrealizován. Hlavně si přeji, aby se panel líbil a splnil svůj účel,“ řekla Z. Krůtová.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.