Turistická sezóna zahájena

Hedvika Fajkusová 2019-04-13 15:30:00

Odemknutím Chmelového majáku byla v našem městě oficiálně odstartována turistická sezóna, která nabídne řadu novinek a zajímavých akcí. Slavnostního zahájení turistické sezóny a programu se ujal minulou neděli Chrám chmele a piva společně s Chmelařským muzeem, Destinační agenturou Dolní Poohří, Žateckým pivovarem i Chmelobranou. Poprvé se k tradiční akci připojil také minipivovar Pioneer Beer, který své pivo vyrábí přímo pod majákem.

Během odpoledne si pro děti přichystala loutkovou pohádku Jitřenka Žatec. Dále vystoupili žáci ze Základní umělecké školy Žatec a místní písničkářka Ráchel Pabiánová. Nechyběly ani stánky s pivem. Ochutnat mohli příchozí nejen to z Žateckého pivovaru, ale také z Pivovaru U Orloje a od zdejšího nováčka – řemeslného pivovaru Pioneer Beer. Návštěvníci mohli zavítat i do Chmelařského muzea, Galerie Sladovna, klášterní zahrady nebo vystoupat na Chmelový maják.

V rámci slavnostního zahájení sezóny byla představena i letošní novinka, kterou je ,,Královská cesta chmele a piva“. Chrám chmele a piva chce využít současného trendu, kterým je pivní turistika a ve spolupráci s pivovarem Krušovice přilákat v nadcházející sezóně více návštěvníků. Ke konkrétním novinkám letošního roku má patřit rozšířená spolupráce s pivovarem Krušovice, který je největším výrobcem piva v Žatecké chmelařské oblasti. Součinnost by měla být přínosná pro obě strany. Mohly by si například navzájem pomoci při propagaci.

Chrám chmele a piva se v rámci projektu rovněž zaměří na intenzivnější spolupráci s Chmelařským muzeem, Žateckým pivovarem, zámkem Stekník a Muzeem Homolupulů, které své návštěvníky lákají rovněž na pivo a zajímavé prohlídky. Vedle zážitků budou lidé sbírat také razítka. „Do konce srpna budeme sbírat letáčky s razítky. Z nich pak vylosujeme výherce zajímavých cen, které bychom chtěli symbolicky předat při Dočesné. Projekt podpoří i facebooková stránka, která zároveň odkáže na aktivity a zajímavosti všech našich partnerů. Lidé tak dostanou další informace a impulsy, proč přijet,“ sdělil Ondřej Baštýř.

Součástí komplexu Chrám chmele piva je Galerie Sladovna, kde je v plánu během dubna zřídit novou expozici sladovnictví, která by měla ukázat středověký postup výroby sladu a zároveň zdůraznit původní smysl rekonstruované renesanční sladovny.

„Na české i zahraniční turisty míříme také chystanou spoluprací s Offroad Safari z Mostecka. Máme za sebou první schůzku a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Offroad Safari cílí na menší skupiny turistů, kterým chce nabízet stále nové zážitkové trasy a Žatec je díky chmelařské a pivní tradici pro ně určitě atraktivní. Do města a okolí tak mohou přivést nové skupiny turistů. Výsledky této spolupráce se však projeví v horizontu dvou let,“ představil na závěr nového možného partnera v oblasti turismu Ondřej Baštýř.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.