Turistická sezóna zahájena

Hedvika Fajkusová 2019-04-13 15:30:00

Odemknutím Chmelového majáku byla v našem městě oficiálně odstartována turistická sezóna, která nabídne řadu novinek a zajímavých akcí. Slavnostního zahájení turistické sezóny a programu se ujal minulou neděli Chrám chmele a piva společně s Chmelařským muzeem, Destinační agenturou Dolní Poohří, Žateckým pivovarem i Chmelobranou. Poprvé se k tradiční akci připojil také minipivovar Pioneer Beer, který své pivo vyrábí přímo pod majákem.

Během odpoledne si pro děti přichystala loutkovou pohádku Jitřenka Žatec. Dále vystoupili žáci ze Základní umělecké školy Žatec a místní písničkářka Ráchel Pabiánová. Nechyběly ani stánky s pivem. Ochutnat mohli příchozí nejen to z Žateckého pivovaru, ale také z Pivovaru U Orloje a od zdejšího nováčka – řemeslného pivovaru Pioneer Beer. Návštěvníci mohli zavítat i do Chmelařského muzea, Galerie Sladovna, klášterní zahrady nebo vystoupat na Chmelový maják.

V rámci slavnostního zahájení sezóny byla představena i letošní novinka, kterou je ,,Královská cesta chmele a piva“. Chrám chmele a piva chce využít současného trendu, kterým je pivní turistika a ve spolupráci s pivovarem Krušovice přilákat v nadcházející sezóně více návštěvníků. Ke konkrétním novinkám letošního roku má patřit rozšířená spolupráce s pivovarem Krušovice, který je největším výrobcem piva v Žatecké chmelařské oblasti. Součinnost by měla být přínosná pro obě strany. Mohly by si například navzájem pomoci při propagaci.

Chrám chmele a piva se v rámci projektu rovněž zaměří na intenzivnější spolupráci s Chmelařským muzeem, Žateckým pivovarem, zámkem Stekník a Muzeem Homolupulů, které své návštěvníky lákají rovněž na pivo a zajímavé prohlídky. Vedle zážitků budou lidé sbírat také razítka. „Do konce srpna budeme sbírat letáčky s razítky. Z nich pak vylosujeme výherce zajímavých cen, které bychom chtěli symbolicky předat při Dočesné. Projekt podpoří i facebooková stránka, která zároveň odkáže na aktivity a zajímavosti všech našich partnerů. Lidé tak dostanou další informace a impulsy, proč přijet,“ sdělil Ondřej Baštýř.

Součástí komplexu Chrám chmele piva je Galerie Sladovna, kde je v plánu během dubna zřídit novou expozici sladovnictví, která by měla ukázat středověký postup výroby sladu a zároveň zdůraznit původní smysl rekonstruované renesanční sladovny.

„Na české i zahraniční turisty míříme také chystanou spoluprací s Offroad Safari z Mostecka. Máme za sebou první schůzku a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Offroad Safari cílí na menší skupiny turistů, kterým chce nabízet stále nové zážitkové trasy a Žatec je díky chmelařské a pivní tradici pro ně určitě atraktivní. Do města a okolí tak mohou přivést nové skupiny turistů. Výsledky této spolupráce se však projeví v horizontu dvou let,“ představil na závěr nového možného partnera v oblasti turismu Ondřej Baštýř.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.