Rovné šance pro ženy na trhu práce

Hedvika Fajkusová 2019-04-14 15:30:00

Skončil osmiměsíční cyklus projektu ,,Rovnost žen na trhu práce“, jehož realizátorem je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Cílem bylo umožnit ženám zvýšení či doplnění si kvalifikace a pomoci jim k obnovení a rozvoji pracovních návyků potřebných na dnešním trhu práce. Na konci měsíce března byly na závěrečné konferenci Evou Kapicovou a Zdeňkou Venclíčkovou Barannikovou představeny aktivity, výsledky projektu a také statistiky umístění žen na trhu práce všem zúčastněným z řad participantek a jejich zaměstnavatelů i pracovnicím z Úřadu práce v Lounech.

Projekt probíhal v osmi cyklech v celkové délce osmi měsíců. Pro frekventantky projektu bylo v každém cyklu připraveno několik aktivit. První byl aktivačně-motivační modul, který byl rozdělen na blok motivace, orientace na trhu práce, komunikačních dovedností, práce s internetem a pracovní poradenství. Dále to byla bilanční diagnostika, kdy byl s každou účastnicí proveden vstupní pohovor a následně pohovory dle jejich potřeb. Po dobu osmi měsíců jim byla poskytnuta specifická individuální podpora, kdy pravidelně navštěvovaly osobní asistentky Petru Todtovou a Miloslavu Stupkovou, které si vedly ze schůzek záznamy a poskytly pomoc ve formě sepsání životopisu, dojednání schůzky u zaměstnavatele, přípravy na pohovor a tak dále. Frekventantky mohly rovněž využít možnosti rekvalifikace či školení v různých oborech. A na závěr podpora uplatnění na trhu práce, kdy byla na půl roku zajišťována pracovní místa s příspěvkem na úhradu mzdových nákladů zaměstnavatelům.

Cílovou skupinou projektu ,,Rovnost žen na trhu práce“ bylo osm desítek žen ohrožených na trhu práce, což znamená ženy z Loun, Žatce a Podbořan vedené na úřadu práce v evidenci uchazečů o zaměstnání nepřetržitě pět měsíců, ženy s dětmi mladšími patnácti let, ženy ve věku 55 až 64 let a ženy evidované jako zájemkyně o práci.

Do projektu Vzdělávacího centra Podkrušnohoří se zapojilo celkem 230 žen, z nichž 35 získalo Osvědčení o úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu, devět žen dokonce absolvovalo hned dva rekvalifikační kurzy. Ženy se účastnily kurzů, jakými byly například kurzy asistenta pedagoga, chůva pro děti, pracovník v sociálních službách, strážný, aranžování a vazby květin nebo pražení a degustace.

Projekt rovněž podpořil zaměstnávání žen na zkrácené pracovní úvazky a flexibilní formy organizace práce. V tomto případě se kurz může chlubit více než 65 procentní úspěšnosti, poněvadž 57 žen nastoupilo do zaměstnání.

,,Projekt mi moc pomohl. Měla jsem možnost absolvovat dva kurzy, a kdyby bylo více času, tak bych šla určitě ještě na další. Už mě ale chtěli do práce. Původně jsem chtěla jít do pečovatelského ústavu, ale nakonec jsem nastoupila do květinářství a jsem tam moc spokojená. Je tam pořád spousta práce, a to je pro mě přesně to pravé,“ podělila se o své prožitky s ostatními jedna z frekventantek.

Aktivity projektu byly pro ženy zcela zdarma. Navíc jim bylo uhrazeno cestovné, lékařská potvrzení, příspěvek na péči o dítě či jinou závislou osobu a případně jiné náklady.

,,Jsem moc vděčná osobní asistentce Miloslavě Stupkové, že vše obtelefonovala a hodně se za mě přimlouvala. Říkala, že je na mě spolehnutí a hodně mi věřila. Dnes se o tom můj zaměstnavatel může přesvědčit sám na vlastní oči. Práce se mi moc líbí. Dělala jsem si dva kurzy – chůvu a pečovatelku, které se mi oba vyplatí v jednom zaměstnání. Dopoledne jsem asistentka pedagoga a odpoledne pracuji v družině a na internátě jako pečovatelka,“ pochlubila se na závěr semináře další z úspěšných žen, které nastoupily do zaměstnání.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka O zelené karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.