Jarní záhony zdobí křižovatku, vznikla také květnatá louka

Lucie Steklá 2019-04-22 14:21:41

Jarní květy zdobí křižovatku u Žatecké brány, květnatá louka vzkvétá v ulici Na Horizontu v Lounech.

Louny (lus) Křižovatky u Žatecké brány se zbarvila do žluta. V minulých dnech na ní vykvetly desítky narcisek. Jejich výsadbu na podzim loňského roku zajistilo město Louny na Suzdalském náměstí při výjezdu do ulice Osvoboditelů v Lounech. Výsadba cibulovin má vrátit jarní záhony květin zpět do města. Podle radnice se jedná se o výsadby, které jsou bezúdržbové a jejich jediným nákladem je jednorázová investice na pořízení a výsadbu cibulí. Na křižovatce v těchto dnech květou bílooranžové narcisy, brzy vykvetou také červenooranžové tulipány v kombinaci s další smíšenou barvou narcisů. V Lounech mají do budoucna v plánu rozšiřovat kvetoucí jarní plochy po celém městě.


Město Louny, odbor správy majetku, vymezilo na podzim loňského roku prostor pro vznik květnaté louky v ulici Na Horizontu v Lounech. Květnatá louka bude sloužit k podpoře diverzity rostlinných i živočišných druhů a zvýšení pestrosti okolí.  V rámci vymezení plochy došlo k osetí směsí pro květnaté louky ve složení Řebříček obecný (Achillea millefolium), Rmen barvířský (Anthemis tinctoria), Sedmikráska obecná (Bellis perennis Monstrosa Aetna), Chrpa modrá (Centaurea cyanus), Krásnoočko barevné (Coreopsis tinctoria Dwarf Mix), Mrkev obecná (Daucus carota), Hvozdík kartousek (Dianthus carthusianorum), Hadinec obecný (Echium vulgare), Sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), Kokarda osinatá (Gaillardia aristata), Večernice vonná (Hesperis matronalis Mixed), Kopretina bílá (Leucanthemum vulgare), Lnice marocká (Linaria maroccana Fairy Bouquet), Len vytrvalý (Linum perenne), Měsíčnice roční (Lunaria annua), Kohoutek věncovitý (Lychnis coronaria), Sléz pižmový (Malva moschata), Pomněnka rolní (Myosotis arvensis), Pupalka dvouletá (Oenothera biennis), Dobromysl obecná (Origanum vulgare), Silenka svazčitá (Silene armeria Elektra), Divizna černá (Verbascum nigrum), Rozrazil klasnatý (Veronica spicata). 

V současné době je prováděna výroba oplocení a informační cedule, která bude umístěna v co možná nejkratší době. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video