Jarní záhony zdobí křižovatku, vznikla také květnatá louka

Lucie Steklá 2019-04-22 14:21:41

Jarní květy zdobí křižovatku u Žatecké brány, květnatá louka vzkvétá v ulici Na Horizontu v Lounech.

Louny (lus) Křižovatky u Žatecké brány se zbarvila do žluta. V minulých dnech na ní vykvetly desítky narcisek. Jejich výsadbu na podzim loňského roku zajistilo město Louny na Suzdalském náměstí při výjezdu do ulice Osvoboditelů v Lounech. Výsadba cibulovin má vrátit jarní záhony květin zpět do města. Podle radnice se jedná se o výsadby, které jsou bezúdržbové a jejich jediným nákladem je jednorázová investice na pořízení a výsadbu cibulí. Na křižovatce v těchto dnech květou bílooranžové narcisy, brzy vykvetou také červenooranžové tulipány v kombinaci s další smíšenou barvou narcisů. V Lounech mají do budoucna v plánu rozšiřovat kvetoucí jarní plochy po celém městě.


Město Louny, odbor správy majetku, vymezilo na podzim loňského roku prostor pro vznik květnaté louky v ulici Na Horizontu v Lounech. Květnatá louka bude sloužit k podpoře diverzity rostlinných i živočišných druhů a zvýšení pestrosti okolí.  V rámci vymezení plochy došlo k osetí směsí pro květnaté louky ve složení Řebříček obecný (Achillea millefolium), Rmen barvířský (Anthemis tinctoria), Sedmikráska obecná (Bellis perennis Monstrosa Aetna), Chrpa modrá (Centaurea cyanus), Krásnoočko barevné (Coreopsis tinctoria Dwarf Mix), Mrkev obecná (Daucus carota), Hvozdík kartousek (Dianthus carthusianorum), Hadinec obecný (Echium vulgare), Sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), Kokarda osinatá (Gaillardia aristata), Večernice vonná (Hesperis matronalis Mixed), Kopretina bílá (Leucanthemum vulgare), Lnice marocká (Linaria maroccana Fairy Bouquet), Len vytrvalý (Linum perenne), Měsíčnice roční (Lunaria annua), Kohoutek věncovitý (Lychnis coronaria), Sléz pižmový (Malva moschata), Pomněnka rolní (Myosotis arvensis), Pupalka dvouletá (Oenothera biennis), Dobromysl obecná (Origanum vulgare), Silenka svazčitá (Silene armeria Elektra), Divizna černá (Verbascum nigrum), Rozrazil klasnatý (Veronica spicata). 

V současné době je prováděna výroba oplocení a informační cedule, která bude umístěna v co možná nejkratší době. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video