Turistická sezona odstartovala. V Postoloprtech ji zahájila agentura Dolní Poohří spolu s turisty

Lucie Steklá 2019-04-24 13:54:29

Postoloprty (tab) Více než dvě stovky turistů zahájily v Postoloprtech, i přes velmi chladné počasí, turistickou sezonu v Dolním Poohří. Slavnostní zahájení bylo součástí tradičního pochodu - Prtského špacíru okolím Postoloprt.

Pěší turisty a cyklisty vyslaly na cestu pohádkové bytosti Dolního Poohří. Na postoloprtském náměstí vítaly turisty víly Egerie a Ohřinka a bavil je Ohřínek, pohádkové postavy Dolního Poohří. Na cestu si pěší i cyklisté odnášeli mapy, průvodce a publikace, které vydává Destinační agentura Dolní Poohří, děti pak vyrážely s rybičkami z balónků. „Když jsem ráno jel do Postoloprt, sněžilo. Nevěřil jsem, že vůbec někdo přijde. Velká účast mě proto opravdu příjemně překvapila,“ řekl při zahájení sezony ředitel Destinační agentury Lukáš Pichlík. 

Na jednu ze čtyř tras v délkách osm až 42 kilometrů vyrazilo 213 turistů. Dorazily především rodiny s dětmi. „Největší zájem byl o dětskou trasu, na kterou se vydaly asi tři čtvrtiny všech účastníků Prtského špacíru. Cestou je čekaly úkoly a návštěva rodinné farmy,“ prozradil ředitel pořádajícího Kulturního zařízení města Postoloprty Pavel Panenka. Asi padesátka výletníků se vydala na trasu směr zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde mohli využít prohlídek zdarma. „Prohlídku zámku využilo dvanáct turistů, po prohlídce je pak čekalo šermířské vystoupení,“ informoval ředitel zámku Josef Kabát.

Součástí slavnostního zahájení sezony i samotného pochodu byl křest letošních nových publikací Destinační agentury. Vodou z Ohře ředitel agentury společně se starostou města Postoloprty Zdeňkem Pištorou a předsedou správní rady Destinační agentury Jaroslavem Špičkou pokřtili nové díly Toulek Dolním Poohřím s… V nich méně známými místy regionu provází slavné osobnosti. „Letos zveme návštěvníky například k Nechranické přehradě s Fridrichem z Pětipes, spisovatel Franz Kafka provází Podbořanskem, malíř Zdeněk Sýkora Lounskem. Nových dílů je celkem šest, navazují na loňskou sérii sedmi průvodců,“ dodává ředitel agentury.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video