Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-05-02 11:50:00

Jarní koncert, traktoriáda, divadlo, pochod, Beltain, slet čarodějnic, oslava Dne matek, Memoriál Karla Raise, vítání ptačího zpěvu a občánků - opět bohatá kulturní nabídka na pátek a víkend!

ŽATECKO

PÁTEK 3. KVĚTNA

Digitální kino Žatec: Cesta do pravěku - Celovečerní kombinovaný fantasticko - dobrodružný film. V 17.30 hodin.

Avengers: Endgame 3D. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Duo Sound. Od 21 hodin.

SOBOTA 4. KVĚTNA

Digitální kino Žatec: UglyDolls - Animovaná, rodinná komedie. V 15 hodin.

Mia a bílý lev – rodinný dobrodružný film. V 17.30 hodin.

Žatec, park pod nemocnicí: Rodinné zápolení s Jonášem, Apolenou a Hugem v Žatci - 5. ročník rodinného zápolení, pořádaný Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje, územním odborem Žatec. Od 9 hodin. 

Libočany: Otevření Válečného muzea - oficiální otevření soukromého Válečného muzea Libočany. V 10.30 hodin.

Měcholupy: 27. ročník Měcholupského pochodu – od Pečovatelského domu, cíl areál školní zahrady ZŠ Měcholupy, trasy 5, 10, 15 km. Občerstvení – buřtík a pití zdarma. Start 9 - 11 hod.

Kostel sv. Václava Velká Černoc: Májový koncert - Známé klasické, filmové i rockové skladby zahraje dudácký band The Rebel Pipers a Cimbálová muzika CMMB se zpěvačkou Vlaďkou Bauerovou. Ve 14 hodin.

Žiželice: Pálení čarodějnic - sraz před obecním úřadem, kde se společně vyfotíme, a pak průvodem  dojdeme na hřiště. Připravené budou soutěže a buřtíky na opékání. V 15 hodin.

Tulipán Žatec: Hraje Black. Od 21 hodin.

NEDĚLE 5. KVĚTNA

Digitální kino Žatec: Jak vycvičit draka 3 – 3D. V 15 hodin.

Lovení – romantická komedie. V 17.30 hodin.

Centrum Žatce: Národní šampionát mažoretek 2019 - host Klára Kolomazníková (Ex.Holki). Soutěž v pochodovém defilé na náměstí (9.30 – 11.30 hod.), soutěž v pódiových formacích v letním kině (13.30 – 16.30 hod.). Od 9.30 hodin.

Farní obvod Liběšice u Žatce: 3. neděle velikonoční - mše svatá v 10 hod. v Liběšicích s krátkou májovou pobožností, v 15 hod. v Domoušicích, v 17 hod. v Hřivicích, v 19 hod. v Siřemi (pro chmelové brigádníky). 

LOUNSKO

PÁTEK 3. KVĚTNA

Kino Svět Louny: Uglydolls – Světová premiéra. Také v sobotu a neděli. V 15 hodin.

Avengers: Endgame 3D dabing – akční film. Také v sobotu a neděli. V 17.30 a 21 hodin.

Kino Domoušice: Sněhová královna: V zemi zrcadel – další pokračování populární animované série. V 19 hodin.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Koncert ZUŠ Postoloprty - Jarní koncert žáků a učitelů ZUŠ. V 16.30 hodin.

Kino Peruc: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu – účinkují Koštičtí divadelníci : Marie Stahlová, Veronika Mužíková, Petra Karfíková, Martin Žitný, Zdeněk Karfík, Jaroslav Vlasák. V 18 hod.

SOBOTA 4. KVĚTNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství Čtyřlístku – 2 D, Animovaný, rodinný film. Také v neděli. V 10 hodin.

Hledá se Yetti 3D – Animovaná komedie. Také v neděli. Ve 13 hodin.

Park Louny – Počerady: Memoriál Karla Raise - 30. ročník silničního běhu z Počerad do Loun, závod vozíčkářů, štafetový běh, závod na kolečkových bruslích, závod koloběžek, Lidový běh, závod dětí na handbiku a dětský den pro všechny příznivce zdravého pohybu. Od 9 hod.

Chmelařský areál v Líšťanech: Traktoriáda - SDH Líšťany a obec Líšťany vás srdečně zvou na 8. ročník líšťanské traktoriády, občerstvení zajištěno, pro děti bude připravena dětská dráha pro odstrkovadla a traktůrky. Vstup zdarma. Od 9 hodin.

KD Zastávka Louny: První lounská heligonka - Festival heligonkářů. Od 14 hodin.

Křižovatka pod rozhlednou Červeňák u Dobroměřic: Vítání ptačího zpěvu - Oblastní muzeum v Lounech pořádá komentovanou ornitologickou vycházku s pozorováním vodního ptactva, ptáků otevřené krajiny, dravců a zpěvného ptactva. Průvodcem na akci je člen České společnosti ornitologické Jaroslav Bažant. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled. Doba vycházky cca 2 - 3 hodiny. Od 14 hod.

Chlumčany u Loun: Klání mistrů kotlíkových gulášů v Bosně - přijďte strávit příjemné odpoledne, ochutnat, posoudit, fandit nebo se osobně zúčastnit. Informace pro soutěžící: sraz ve 13 hodin v Bosně, minimální množství masa je 1 kg. Akce začíná ve 14 hodin.

Obec Raná: Pálení čarodějnic - soutěže, stavění májky, opékání buřtů, občerstvení zajištěno, děti buřty a limonáda zdarma. U hasičské zbrojnice. Od 16 hodin.

NEDĚLE 5. KVĚTNA

Zámek Nový Hrad Jimlín: Dracula a ti druzí - putovní výstava smyšlených bytostí, ale zejména reálných postav z dávné minulosti toužících po lidské krvi. Výstava je instalována v bývalých podzemních stájích a gotickém sklepení. Část výstavní expozice se navíc nachází v běžně nepřístupné části sklepení pod východním křídlem. Od 10 do 16 hodin.

KD Zastávka Louny: Májové odpoledne s Lounskou Třináctkou. Od 14 hodin.

Kostel sv. Mikuláše Louny: Mše svatá - Svátost biřmování udělí litoměřický biskup Jan Baxant, vystoupí i lounský chrámový sbor. V 9 hod.

Bitozeves: Vítání občánků - v kulturním domě. V 11 hodin.

Kostel CČSH Louny: Benefiční koncert pěveckého sboru Harmonie a Ženského komorního sboru Jirkov – podpořte Svaz tělesně postižených Louny, v jehož prospěch se koncert koná. Vstupné dobrovolné. V 15 hod.

Kostel sv. Bartoloměje Smolnice: Koncert pěveckého sboru Kvítek – Hudba ve Smolnici. V 16 hodin.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 3. KVĚTNA

Podbořany: Páteční tradiční trhy. Od 7 hodin.Páteční tradiční trhy. Od 7 hodin.

Bílá Růže Podbořany: Za mixem DJ Mery! Vstup 15+, vstupné 30 Kč. Od 21 hodin. 

SOBOTA 4. KVĚTNA

Rubín u Podbořan: Beltain v Archeoparku Rubín - Společně otevřeme dveře létu. Těšit se můžete na keltský kmen, tvořivé dílničky, opékání, dobovou zábavu. Zve Společenstvo pro památky Podbořanska. Od 16 hodin.

Kulturní dům Kryry: Oslava Dne matek - K tanci a poslechu zahraje skupina Atomy, občerstvení zajištěno, zve Zdravotní klub a město Kryry. Ve 14 hodin.

Stebno: Slet čarodějnic – sraz u Jitky Kadlecové, průvod, pálení, opékání, zve osadní výbor Stebno. V 16 hodin.

Bílá Růže Podbořany: Za mixem DJ Kopys,  vstup 15+, vstupné 30 Kč. Od 21 hod. 

NEDĚLE 5. KVĚTNA

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Siřem, kostel: 3. neděle velikonoční - mše svatá pro chmelové brigádníky, slouží o. Vilém. V 19 hodin.


Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.