ZUŠ se ukáže na mnoha akcích v regionu

Alla Želinská 2019-05-06 09:45:00

Podbořany - Základní umělecká škola Podbořany připravila v jarním a letním období řadu akcí, které proběhnou v rámci celého regionu. 14. května svým vystoupením otevře výstavu ve městě. Na Noci kostelů bude koncertovat nový ženský pěvecký sbor Egeria.

V sobotu 20. dubna se zúčastnili muzikanti ZUŠ akce Pohádkové velikonoce na Zámku Krásný Dvůr, dále v květnu škola pořádá celkem čtyři výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol, 14. května otevírá ZUŠ výstavu výtvarných prací s hudebním programem v kostele Božího Spasitele v Podbořanech, 16. května organizuje škola výchovně-vzdělávací zájezd do Prahy pro žáky zejména výtvarného oboru do Muzea Karla Zemana a do Obecního domu.

20. května se má konat velký taneční koncert školy v Městském divadle v Žatci. 23. května účinkují žáci na společném jarním koncertě se ZUŠ Žatec, 24. května vystoupí na Noci kostelů, kde bude účinkovat zejména pěvecké oddělení školy ve Vejprtech a od 20 hodin v Kostele Božího Spasitele v Podbořanech – představí se nový pěvecký sbor Egeria pod vedením Veroniky Mikešové, 1. června se chystá Den dětí na podbořanském městském koupališti s vystoupením žáků ZUŠ Podbořany a na závěr školního roku také vystoupení v rámci Podbořanských letních slavností.

„Naše malá školička má v současnosti naplněnu svou maximální kapacitu 230 žáků ve třech uměleckých oborech. Jsme řadou organizací často žádáni o realizaci kulturních aktivit ve městě a regionu, což rádi přijímáme, pokud lze vše časově stihnout. Pro příští školní rok budou kapacity školy pro nově příchozí mírně omezené, neboť škola je nyní na maximu svého provozního výkonu. Snažíme se tedy zřizovat pro další zájemce vedlejší umělecké činnosti, jako jsou pěvecké, výtvarné a taneční kurzy tak, abychom mohli alespoň z části poptávku veřejnosti uspokojit,“ říká ředitel ZUŠ Martin Říhovský.

Ve spolupráci s vedením města hledá další cesty, jak rozšířit do budoucna kapacitu školy, kde má ovšem v tomto hlavní slovo MŠMT. „Jsem rád, že je nám velmi nakloněno město Podbořany, jakožto zřizovatel a velmi si osobně vážím dlouhodobé pomoci a spolupráce pana starosty Radka Reindla,“ dodal Martin Říhovský. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.