ZUŠ se ukáže na mnoha akcích v regionu

Alla Želinská 2019-05-06 09:45:00

Podbořany - Základní umělecká škola Podbořany připravila v jarním a letním období řadu akcí, které proběhnou v rámci celého regionu. 14. května svým vystoupením otevře výstavu ve městě. Na Noci kostelů bude koncertovat nový ženský pěvecký sbor Egeria.

V sobotu 20. dubna se zúčastnili muzikanti ZUŠ akce Pohádkové velikonoce na Zámku Krásný Dvůr, dále v květnu škola pořádá celkem čtyři výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol, 14. května otevírá ZUŠ výstavu výtvarných prací s hudebním programem v kostele Božího Spasitele v Podbořanech, 16. května organizuje škola výchovně-vzdělávací zájezd do Prahy pro žáky zejména výtvarného oboru do Muzea Karla Zemana a do Obecního domu.

20. května se má konat velký taneční koncert školy v Městském divadle v Žatci. 23. května účinkují žáci na společném jarním koncertě se ZUŠ Žatec, 24. května vystoupí na Noci kostelů, kde bude účinkovat zejména pěvecké oddělení školy ve Vejprtech a od 20 hodin v Kostele Božího Spasitele v Podbořanech – představí se nový pěvecký sbor Egeria pod vedením Veroniky Mikešové, 1. června se chystá Den dětí na podbořanském městském koupališti s vystoupením žáků ZUŠ Podbořany a na závěr školního roku také vystoupení v rámci Podbořanských letních slavností.

„Naše malá školička má v současnosti naplněnu svou maximální kapacitu 230 žáků ve třech uměleckých oborech. Jsme řadou organizací často žádáni o realizaci kulturních aktivit ve městě a regionu, což rádi přijímáme, pokud lze vše časově stihnout. Pro příští školní rok budou kapacity školy pro nově příchozí mírně omezené, neboť škola je nyní na maximu svého provozního výkonu. Snažíme se tedy zřizovat pro další zájemce vedlejší umělecké činnosti, jako jsou pěvecké, výtvarné a taneční kurzy tak, abychom mohli alespoň z části poptávku veřejnosti uspokojit,“ říká ředitel ZUŠ Martin Říhovský.

Ve spolupráci s vedením města hledá další cesty, jak rozšířit do budoucna kapacitu školy, kde má ovšem v tomto hlavní slovo MŠMT. „Jsem rád, že je nám velmi nakloněno město Podbořany, jakožto zřizovatel a velmi si osobně vážím dlouhodobé pomoci a spolupráce pana starosty Radka Reindla,“ dodal Martin Říhovský. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video