ZUŠ se ukáže na mnoha akcích v regionu

Alla Želinská 2019-05-06 09:45:00

Podbořany - Základní umělecká škola Podbořany připravila v jarním a letním období řadu akcí, které proběhnou v rámci celého regionu. 14. května svým vystoupením otevře výstavu ve městě. Na Noci kostelů bude koncertovat nový ženský pěvecký sbor Egeria.

V sobotu 20. dubna se zúčastnili muzikanti ZUŠ akce Pohádkové velikonoce na Zámku Krásný Dvůr, dále v květnu škola pořádá celkem čtyři výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol, 14. května otevírá ZUŠ výstavu výtvarných prací s hudebním programem v kostele Božího Spasitele v Podbořanech, 16. května organizuje škola výchovně-vzdělávací zájezd do Prahy pro žáky zejména výtvarného oboru do Muzea Karla Zemana a do Obecního domu.

20. května se má konat velký taneční koncert školy v Městském divadle v Žatci. 23. května účinkují žáci na společném jarním koncertě se ZUŠ Žatec, 24. května vystoupí na Noci kostelů, kde bude účinkovat zejména pěvecké oddělení školy ve Vejprtech a od 20 hodin v Kostele Božího Spasitele v Podbořanech – představí se nový pěvecký sbor Egeria pod vedením Veroniky Mikešové, 1. června se chystá Den dětí na podbořanském městském koupališti s vystoupením žáků ZUŠ Podbořany a na závěr školního roku také vystoupení v rámci Podbořanských letních slavností.

„Naše malá školička má v současnosti naplněnu svou maximální kapacitu 230 žáků ve třech uměleckých oborech. Jsme řadou organizací často žádáni o realizaci kulturních aktivit ve městě a regionu, což rádi přijímáme, pokud lze vše časově stihnout. Pro příští školní rok budou kapacity školy pro nově příchozí mírně omezené, neboť škola je nyní na maximu svého provozního výkonu. Snažíme se tedy zřizovat pro další zájemce vedlejší umělecké činnosti, jako jsou pěvecké, výtvarné a taneční kurzy tak, abychom mohli alespoň z části poptávku veřejnosti uspokojit,“ říká ředitel ZUŠ Martin Říhovský.

Ve spolupráci s vedením města hledá další cesty, jak rozšířit do budoucna kapacitu školy, kde má ovšem v tomto hlavní slovo MŠMT. „Jsem rád, že je nám velmi nakloněno město Podbořany, jakožto zřizovatel a velmi si osobně vážím dlouhodobé pomoci a spolupráce pana starosty Radka Reindla,“ dodal Martin Říhovský. 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Den otevřených dveří gymnázia v Podbořanech - chemici!

V rámci seznámení se školou studenti mj. předvedli zajímavé chemické pokusy. V pátek 13. ledna 2023 :-)

Přehrát video
Křest knihy Podbořany 660 let od první písemné zmínky

Kniha sepsaná Vojtěchem Peksou a kolektivem autorů popisuje historii města od pravěku po 20. století. V polovině prosince 2022 ji pokřtili a připili na úspěch u čtenářů a dlouhý život.

Přehrát video