ZUŠ se ukáže na mnoha akcích v regionu

Alla Želinská 2019-05-06 09:45:00

Podbořany - Základní umělecká škola Podbořany připravila v jarním a letním období řadu akcí, které proběhnou v rámci celého regionu. 14. května svým vystoupením otevře výstavu ve městě. Na Noci kostelů bude koncertovat nový ženský pěvecký sbor Egeria.

V sobotu 20. dubna se zúčastnili muzikanti ZUŠ akce Pohádkové velikonoce na Zámku Krásný Dvůr, dále v květnu škola pořádá celkem čtyři výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol, 14. května otevírá ZUŠ výstavu výtvarných prací s hudebním programem v kostele Božího Spasitele v Podbořanech, 16. května organizuje škola výchovně-vzdělávací zájezd do Prahy pro žáky zejména výtvarného oboru do Muzea Karla Zemana a do Obecního domu.

20. května se má konat velký taneční koncert školy v Městském divadle v Žatci. 23. května účinkují žáci na společném jarním koncertě se ZUŠ Žatec, 24. května vystoupí na Noci kostelů, kde bude účinkovat zejména pěvecké oddělení školy ve Vejprtech a od 20 hodin v Kostele Božího Spasitele v Podbořanech – představí se nový pěvecký sbor Egeria pod vedením Veroniky Mikešové, 1. června se chystá Den dětí na podbořanském městském koupališti s vystoupením žáků ZUŠ Podbořany a na závěr školního roku také vystoupení v rámci Podbořanských letních slavností.

„Naše malá školička má v současnosti naplněnu svou maximální kapacitu 230 žáků ve třech uměleckých oborech. Jsme řadou organizací často žádáni o realizaci kulturních aktivit ve městě a regionu, což rádi přijímáme, pokud lze vše časově stihnout. Pro příští školní rok budou kapacity školy pro nově příchozí mírně omezené, neboť škola je nyní na maximu svého provozního výkonu. Snažíme se tedy zřizovat pro další zájemce vedlejší umělecké činnosti, jako jsou pěvecké, výtvarné a taneční kurzy tak, abychom mohli alespoň z části poptávku veřejnosti uspokojit,“ říká ředitel ZUŠ Martin Říhovský.

Ve spolupráci s vedením města hledá další cesty, jak rozšířit do budoucna kapacitu školy, kde má ovšem v tomto hlavní slovo MŠMT. „Jsem rád, že je nám velmi nakloněno město Podbořany, jakožto zřizovatel a velmi si osobně vážím dlouhodobé pomoci a spolupráce pana starosty Radka Reindla,“ dodal Martin Říhovský. 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video