I přes sucho začala první seč trávy

2019-05-11 11:49:00

CHOMUTOV (r) — Přes zprávy o tom, že kvůli výjimečnému suchu špatně vzcházejí zemědělské plodiny a neroste ani tráva, zahájily chomutovské technické služby předposlední dubnový týden první ze čtyř plánovaných sečí. „Travní porosty sekají jak naši pracovníci, tak zaměstnanci externích firem, které si najímáme podle potřeby,“ řekl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Pracovníci organizace sekají od středu města dále do ulice Pod Břízami směrem k sídlišti Zahradní a Blatenská. „Seče jsou celoplošné, postupně se dostane na celé město,“ vysvětluje vedoucí střediska veřejné zeleně technických služeb Daniel Voborník. Seč provádí patnáct až dvacet pracovníků, kterým pro větší efektivitu pomáhají travní kabinkové a bezkabinkové sekačky a další mechanizace jako motorové sekačky, mulčovače a ručně vedené sekačky. Nasekanou trávu odváží kontejnerová nákladní avie do kompostárny, a vyrábí se z ní kompost, který si občané pak mohou odvézt pro svou potřebu.

Průběh sečí výrazně ovlivňuje počasí. „Například vloni čtvrtá seč v celém rozsahu neproběhla, protože bylo sucho a nebylo, co sekat. Naopak v letech, kdy je hodně vláhy, musíme v řadě lokalit sekat nad rámec sečí,“ popisuje Voborník. Technické služby využívají služeb externích dodavatelů. „Bez jejich pomoci by nebylo možné v nastaveném harmonogramu posekat celé město bez přerůstání trávníků,“ dodává vedoucí střediska zeleně. Seče často komplikují nevhodně zaparkovaná auta.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video