Cyklotour Na kole dětem s Josefem Zimovčákem projede Kláštercem, Kadaní, Žatcem i Postoloprty

Lucie Steklá 2019-05-29 13:04:00

Žatec, Postoloprty (lus) Cyklistický charitativní projekt, kdy za jedenáct dní projedou účastníci pelotonu velkou částí České republiky na kolech, cestou budou vybírat peníze na onkologicky nemocné děti, zavítá v pátek 31. května také do Žatce a Postoloprt. V čele pelotonu pojede tradičně Josef Zimovčák na vysokém kole. Letos se jede jubilejní desátý ročník.

Akce Na kole dětem, veřejná cyklotour, startuje ve středu 29. května v Aši. Odtud se peloton vydá do Chebu, Kynšperku nad Ohří a Sokolova. První etapa ve čtvrtek 30. května,  cestou přes Klášterec nad Ohří a Kadaň, dorazí do Žatce, odkud následující den ráno vyrazí cyklisté na druhou etapu. Ta povede ze Žatce do Postoloprt, kde má také svoji zastávku. „Věříme, že obyvatelé našeho město akci podpoří ve velkém počtu. Když už nemůžete přímo peloton doprovodit na svém kole, přijďte si alespoň zakoupit nějaký propagační materiál, tričko, ponožky, náramek, reflexní pásek. Svou koupí podpoříte dobrou věc,“ vzkázalo vedení postoloprtské radnice občanům.

Cyklotour se může zúčastnit opravdu každý, kdo bude dodržovat pravidla, stačí se kdekoliv během trasy připojit do pelotonu, třeba v Žatci nebo Postoloprtech, a pokračovat s ním v cestě dokud se Vám chce a budete stačit. „Máme-li zajistit bezpečnost účastníků, tak je třeba, aby účastníci dodržovali jasná pravidla. Dvě nejzákladnější jsou: všichni účastníci cyklotour budou mít na hlavě homologovanou cyklistickou helmu, jezdí se zásadně po pravé straně vozovky a maximálně ve dvojicích!,“ upozorňují pořadatelé. Druhá etapa pokračuje přes Libochovice do Mšených Lázní a končí v Zichovci. Další etapy míří do Prahy, Velini, Jeseníku, Ostravy, Kroměříže, Mikulčic, Šlapanic, cílem je v sobotu 8. června Znojmo. Peloton celkem z jednoho konce republik na druhý ujede během jedenácti dnů 1 288 kilometrů. Více o akci najdete na webu nakoledetem.cz. Sledovat jízdu můžete na odkazu https://www.webdispecink.cz/world/world.php?lastpositioncaridmini=213075&jmeno=nakoledetem&heslo=&idkod=mestorudna nebo v mobilní aplikaci. 

Základní škola v Postoloprtech se akce zúčastní. "Chceme být součástí cyklistického charitativního projektu, kdy se za 11 dní projede velká část České republiky na kolech. Při této akci se vybírají peníze na onkologicky nemocné děti, včele pelotonu pojeden Josef Zimovčák na vysokém kole. Začátek akce je na Mírovém náměstí (9 hodin), odkud vyrazí přes šedesát dětí společně s učiteli a zaměstnanci ZŠ Postoloprty (Monika Schubertová, Markéta Polcarová, Kateřina Pfertnerová, Dagmar a Maky Douchová , Bedřich Fryč, Lenka Fritschova, Pavel Panovský) na dvacetikilometrovou trasu. PŘIDEJTE SE K NÁM A PODPOŘTE S NÁMI DOBROU VĚC :)!," vzkázaly učitelky ze školy. 

Vedoucím jezdcem pelotonu je Josef Zimovčák. Na začátku 90. let se svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji. Začal se spolupracovníky vyrábět repliky historických kol, ale hlavě - začal lámat rekordy a naplňovat zdánlivě nesplnitelné cíle.

V roce 2010 založil Cyklotour Na kole dětem. Zimovčák prostě nemůže vysoké kolo odložit. Vlastně může – když opravdu musí. V roce 2006 těsně před cílem zastavil a skončil, když se dozvěděl, že se jeden z jeho doprovodných vozů stal účastníkem dopravní nehody, při níž zahynul motocyklista. Za tento krok byl oceněn českou cenou Fair Play.

Jezdí pro radost svoji i přátel, kteří ho doprovázejí, těch, kteří se třeba jen na kousek přidají, i těch, kdo ho jen sledují, nebo kolem nichž projede. V roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem-Na bicykli deťom, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk, říká české rčení. Aby se z pomoci stal zvyk, zorganizoval akci v červnu 2011 podruhé, nevynechal ani v letech dalších.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video