Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-05-10 10:08:00

Jarní koncert i ke Dni matek, vysvěcení, vítání, blešák, Chmelfest, férová snídaně, kino - i tento víkend bude kulturní a navíc férový a zdravý ;-)

ŽATECKO

PÁTEK 10. KVĚTNA

Kino Žatec: Avengers: Endgame – 3D. Ve 20 hodin.

SOBOTA 11. KVĚTNA

Žatecký pivovar: Chmelfest - Jarní regionální chmelařská veselice Žatecké chmelařské oblasti. Dospělí 60 Kč, děti 30 Kč, do 130 cm zdarma. Od 10 hod.

Kolouchův dvůr Radíčeves: Férová snídaně - Přijďte si zapiknikovat na podporu pěstitelů! Férová snídaně je největší česká akce na podporu fair trade a odpovědné spotřeby. Od 10 hod.

Městské divadlo Žatec: Francis Poulenc: Dialogy karmelitek - poprvé v přenosech - Hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr a početný soubor pěvců a pěvkyň v provedení moderního mistrovského díla o pojetí víry a oběti. Vstupné: 300 Kč (předplatné 250 Kč). V 17.45 hod.

Žiželice: Pálení čarodějnic - v případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do kulturního domu. Od 15 hodin. 

Dino club Žatec: Sobotní párty - za barem dvě topky z Kadaně, dvě topky ze Žatce a z toho jedna je letuška hošani, od 2:00 opět staré hity, takže se na vás všechny těšíme na Dinu, samozřejmě po hokeji. Od 22 hod.

NEDĚLE 12. KVĚTNA

Kino Žatec: Avengers: Endgame – 3D. Ve 20 hod.

Městské divadlo Žatec: Pat a Mat jedou na dovolenou - Představení pro děti nápaditě spojuje zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a hraný projev se živými herci. V 15 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 10. KVĚTNA

Kino Svět Louny: Avengers: Endgame 3D dabing – akční film. Také v sobotu a neděli. V 17:30 a 21 hodin.

Loutkové divadlo Louny: Hop Trop - koncert folkové a countryové skupiny. Vstupné 250 Kč. Ve 20 hod.

Divadlo J. K. Tyla Postoloprty: Hledám milence, zn.: Spěchá! - Veleúspěšná komedie Divadla Artur Praha v čele s hvězdnými Bořkem Slezáčkem a Evou Decastelo. Pozor, přímý kontakt herců s diváky! V 19 hod.

SOBOTA 11. KVĚTNA

Kino Svět Louny: Mrňouskové 2: Daleko od domova. Také v neděli. V 10 hod.

UglyDolls – Světová premiéra. Také v neděli. Ve 13 hod.

Náměstí Louny: Farmářské trhy - Cukrářské výrobky, uzeniny, bylinky, jablka a mošty a další zboží od lokálních farmářů a trhovců. Od 8 do 12 hodin.

Stromovka Louny: Lounský blešák vol. III - Pro jednoho veteš, pro druhého zlato. Prodej, daruj, nakup z druhé ruky! Bleší trh s oblečením, knihami, hračkami a drobnostmi do domácnosti. Provětrej sklep, půdu i skříně a pošli dál nepoužívané věci. Od 10 do 16 hod.

Zámecký park Peruc: Férová snídaně v Peruci - Snídáme férově – výrobky s certifikací Fairtrade a od místních pěstitelů. Od 9.30 hod.

Městská knihovna Louny: Férová snídaně - Happening na podporu fair trade při příležitosti Světového dne pro fair trade. Přineste si vlastní férové potraviny, upečte buchtu, chléb, udělejte pomazánku a přijďte s námi posnídat! Od 10 hodin.

Centrum Gnoze Louny: Kurz malby u stojanu na velké formáty - Výtvarné potřeby a plátno v ceně. Nádherné relaxační malování. Techniku i styl zvládne každý, kdo umí číst a psát a udrží tužku v ruce. Předem si rezervujte místo. Od 10 do 14 hod.

Dobroměřice: Staročeské máje v Dobroměřicích - sraz v areálu hasičské zbrojnice, od 13 h průvod obcí, od 19 h májová zábava (v areálu hasičské zbrojnice). Od 12 hodin.

Radnice Postoloprty: 7. výstup na radniční věž v Postoloprtech - všichni jste zváni na tento netradiční zážitek spojený i s prohlídkou radnice. Od 13 hodin.

Zámecká zahrada Postoloprty: Rockový festival - Zahrají Hlahol (TP, od 15 hod.), Joe Purple (LN, od 16.30 hod.) a Vlasta Horváth (vítěz SuperStar) s kapelou (od 18 hod.). Vstupné 80 Kč, senioři, ZTP a mládež do 18 let 40 Kč. Od 15 hod.

NEDĚLE 12. KVĚTNA

ZŠ Černčice u Loun: Koncert ke Dni matek - Zazpívá Pěvecký sbor Harmonie Louny pod vedením Jiřího Kurky a Kateřiny Štolové. V 17 hod.

Kostel sv. Jakuba Většího Slavětín: Jarní koncert – Účinkuje Smíšený pěvecký sbor Smetana - Slovanka pod vedením sbormistra Jana Duška. V 18 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 10. KVĚTNA

Kino Blšany: Predátor: Evoluce – snímek Uruguay,USA, 2018. V 18.30 hod.

Bílá Růže Podbořany: Páteční mejdan - za mixem DJ A75. Od 21 hod.

SOBOTA 11. KVĚTNA  

Podbořany, hřbitov: Setkání rodáků a přátel z Novokrajeva – u památníku padlých rodáků před urnovým hájem, poté oběd v Národním domě. V 10 hodin.

Radnice Podbořany, obřadní síň: Slavnostní vítání občánků - Přijďte přivítat nové občánky města, pozváno 18 dětí, malé vystoupení dětí MŠ Hlubanská. Od 13 hod.

Stachov u Blšan: Vysvěcení kapličky po 95 letech – Spolek sv. Václava, patrona české země zve na setkání přátel Stachova při příležitosti vysvěcení kapličky - zahájení, vysvěcení, hudební vystoupení dětí ZŠ TGM Podbořany ve 13 h., od 13.30 hod. posezení s přáteli Stachova. Od 12 hodin.

Obecní úřad Petrohrad: Degustace vín - Ochutnáte několik druhů francouzských, italských, rakouských a německých vín, soutěže a zábavná show se someliérem Milanem Rusnakem. Účastnický poplatek 100 Kč. Ve 13 hod.

Kulturní dům Blatno: Diskotékové odpoledne Vzpomínky na bouřlivá 70. a 80. léta - Pro všechny, kteří zažili Protivec + DJ Láďa Šenfeld, jsou zváni i mladší ročníky! Zve obec Blatno společně s Jiřinou Kraj. Vstup 50 Kč. Od 16 hod.

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel sv. Jiljí s vitrážovým muzeem je otevřen každou sobotu a neděli od 13 do 16 hodin. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Vstupné 50 Kč, hromadné vstupné 40 Kč (nad 10 lidí), děti zdarma. Také v neděli. Od 13 do 16 hod.

Kostel sv. Jiljí Libyně: MARIÁNSKÁ VYOBRAZENÍ v Rabštejně nad Střelou – přednáší PHDr. Klára Vaňková. Představení Rabštejnské Piety, Loretánské Madony z Rabštejna a o ztraceném obrazu z doby poválečné. V 16 hodin.

Město Kryry: Staročeské máje – průvod začíná v 10 hodin na náměstí a dále pokračuje městem za doprovodu kapely a koňského povozu. Večerní májová zábava v Sokolovně začíná ve 20 hodin – k tanci a poslechu za-hraje kapela S.P. Band. Vstupné 90 Kč. Od 10 a od 20 hod.

Zkušebna Vroutek: The Rocket Dogz + Time Shifters - Rockabilly, Psychobilly, Rock'n'roll & Punk party na Zkušebně! Sál otevřen od 19 hod.

Bílá Růže Podbořany: Sobotní mejdan - za mixem DJ Kenny. Od 21 hod.

NEDĚLE 12. KVĚTNA

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kaple Brody: Nedělní mše sv. V 11 hod.

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Vysoké Třebušice: Mistrovství Evropy IMBA v kategorii Open – vložený závod AMŠ O´ Neal Cup, Hobby MX1, MX2 a Veterán 40, 50 a 60. Start závodníků ve 12 hodin.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video