Emil Zátopek vítězil na lounském velodromu

Lucie Steklá 2019-05-13 09:00:55

Louny (lus) Cyklistický stadion v Lounech se na dva dny proměnil na atletický stadion ve čtyřicátých letech minulého století. Cílovou čárou probíhá a bílou pásku na prvním místě protíná budoucí světová hvězda a čtyřnásobný olympijský vítěz Emil Zátopek.

 Fanoušci fandí a soupeři, které v cílové rovince Zátopek předběhl, se nestačí divit. I takovou scénu natáčeli filmaři v Lounech, z běžeckých začátků Emila, který v šestnácti letech začal pracovat v Baťově obuvnické továrně a později ve stejném městě vstoupil do své běžecké kariéry. O nový talent se postarali výkonní atleti Baťova klubu. Ve Zlíně začal trénovat ve společnosti tehdy elitních českých běžců. Ve snímku Zátopek, který natáčí režisér David Ondříček, ztvárňuje legendárního běžce herec Dejvického divadla Václav Neužil. Lounský stadion si filmaři trochu upravili, posekal se trávník, opravila se škvárová běžecká dráha a obnovily se na ní lajny. Na mantinelech nechyběly dobové reklamy. Protože se natáčené scény snímku v Lounech odehrávají v době německé okupace, nechybí dvojjazyčné nápisy. A změnila se třeba i fotbalová branka uprostřed stadionu. Místo dnešních kulatých tyčí dostala kvůli filmu dřívější hranaté. Kromě cyklistického stadionu filmaři v Lounech využili také tribunu sousedního fotbalového hřiště, která svým vzhledem odpovídá době, kdy Zátopek s během začínal.

Manželku slavného běžce, oštěpařku Danu Zátopkovou, ve filmu ztvární herečka Martha Issová. Do kin má film Zátopek jít příští rok.             

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video